بوش فولادی پمپ، مهمترین بخشی است که در یک مکانیزم طراحی شده شرکت می کند. بوش در تماس مستقیم با سایر قسمت ها قرار گرفته و ایمنی کل واحد و سودآوری کل را تضمین می نماید. به همین دلیل بسیار مهم است که بوشینگ ها در تمام طول کار در شرایط مناسب برای عملکرد پمپ باقی بمانند. همچنین قبل از بحرانی شدن نیاز پمپ، باید تعویض شوند. اگر شما نیز علاقمند به دانستن کارایی و عملکرد بوش فولادی هستید، در ادامه با ما همراه باشید.

نقش بوش فولادی پمپ
نقش بوش فولادی پمپ

بوش چه نقشی در مکانیزم پمپ چه نقشی دارد؟

بوش ها از پوسته فولادی آهنگری مقاوم در برابر سایش ساخته شده اند. ابعاد آن باید در طول فرآیند تولید به شدت کنترل شوند تا از نصب آسان و مطمئن، اطمینان حاصل شود. آستر داخلی بوش با پردازش و سختی بالا دارای مقاومت در برابر سایش، خوردگی و عمر طولانی است. بوش های دو فلزی برای بسیاری از کاربردهای سنگین مناسب هستند. عمر مفید آن ها بیش از 800 ساعت می باشد.

بوش ها از یک پوسته بیرونی فولادی آهنگری تشکیل شده اند. طول عمر بوش فولادی پمپ از 4000 تا 10000 ساعت است. حداقل زمان آن کمتر از 2000 ساعت نیست. این مقدار بسیار بیشتر از بوش های دو فلزی است. بوش های فولادی از طریق فناوری سخت تبدیل فاز، ساخته می شوند. این فناوری به آن ها، ویژگی هایی همچون مقاومت در برابر سایش، فرسایش، فشار بالا و سختی بخشیده است. نوع آستر بر ویژگی های استحکام، عمر مفید، سایش پیستون و مصرف آب برای روانکاری تاثیر می گذارد.

حلقه های اورینگ بوشینگ نیز، علاوه بر مواد بوش و آستر، مهم هستند. اورینگ بوشینگ جزء جدایی ناپذیر اورینگ ها است.

بوش فولادی چگونه کار می کند؟

عملکرد پمپ، تبدیل حرکت چرخشی محور موتور به حرکت انتقالی پیستون ها در سیلندرها است. بوش، لوله فولادی مخصوص با دیواره های بسیار صاف، دقیق و قطر یکنواخت در محصول می باشد. این وسیله، از فولاد بسیار مرغوب ساخته شده که بار اصطکاک و فشار را بر عهده می گیرد.

این حلقه، آستین را در داخل استوانه کار ثابت کرده و از افتادن آن به داخل جلوگیری می کند. در عین حال به دلیل حلقه، آستین به قسمت انتهایی دیواره سیلندر فشار داده می شود. پیستون که مایعات را تقطیر می کند، به تدریج در داخل این سیلندر به حرکت می افتد. پیستون با اصطکاک بسیار محکم با سیلندر تماس گرفته و یک حفره تراکم پذیر دارای فشار ایجاد می نماید. این فشار در فاز دوم پمپ، مایع را از سیلندر خارج می کند.

تحت چنین بارهای جدی و ثابتی، کیفیت بوش فولادی پمپ و سازگاری آن نقش اصلی را ایفا می کند. هر گونه تلرانس بیش از حد، بلافاصله منجر به حرکت نادرست پیستون، ضربه، افزایش سایش و مشکلات دیگر می شود. کیفیت، بر قیمت بوش پمپ تاثیر دارد.

تعویض به موقع بوش، امری مهم
تعویض به موقع بوش، امری مهم

چرا و چه زمانی باید بوش ها را تعویض کنید؟

سایش، وظیفه اصلی بوش است. بوش به مکانیسم اضافه شده تا تمام فشار و اصطکاک وارده را تحت تاثیر قرار دهد. سپس به تدریج خرد و غیرقابل استفاده می شود. بوش فولادی پمپ به شما امکان حفظ یکپارچگی دیواره های سیلندر را می دهد. تعویض بوش پمپ بسیار آسان است، اما تعمیر سیلندر فرسوده یا ترک خورده غیرممکن می باشد. فشار بالا به شما اجازه نمی دهد ریسک چنین خطری را بپذیرید.

نظارت بر وضعیت تمام بوش های موجود در پمپ بسیار مهم است. به این ترتیب افزایش سایش، ترک ها و سایر آسیب های احتمالی که بوش در حین کار دریافت کرده را خواهید دید. هنگامی که زمان تعویض بوش فرا رسید، باید آن را عوض کنید. تعویض آن ضروری بوده، حتی اگر سایش به سطح بحرانی نرسیده باشد.

موجود در ابعاد مختلف
موجود در ابعاد مختلف

چگونه بوش پمپ مناسب را انتخاب کنیم؟

همانطور که در بالا ذکر شد، بسیار مهم است که بوش فولادی پمپ به طور کامل تمام الزامات فنی را برآورده کند. به همین علت، هنگام خرید باید به پارامترهای زیر توجه کنید:

  • سازگاری

اگر می خواهید بوش را متناسب با شماره خود پمپ بخرید، مطمئن شوید که آستین نصب شده برای آن، موجود باشد. البته برخی از پمپ ها از نظر طراحی تقریبا یکسان بوده و از قطعات مشابهی استفاده می کنند. در نتیجه بررسی کنید که بوش فولادی پمپ انتخاب شده چقدر سازگار است. معیارهای انتخاب آن عبارتند از:

  • مواد

در قطعاتی که تحت تنش شدید هستند، کیفیت مواد بسیار مهم است. به ویژه نوع فولاد به کار رفته در تولید، از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. برندهای مختلف برای مصارف متنوعی طراحی شده و محدودیت بارگذاری متفاوتی دارند.

  • ابعاد

اگر نمی خواهید قطعه جدید سریعتر از قطعه قدیمی خراب شود، همه ابعاد باید دقیقا مطابقت داشته باشند.

تجارت صنعت امید آریا، قطعات پمپ با کیفیت بالا، از جمله بوش فولادی پمپ را تامین می کند. ما با بیش از 30 سال تجربه در این صنعت، متعهد به کمک و حمایت از مشتریان وفادار خود هستیم. ما اقتصادی ترین و با کیفیت ترین بوشینگ ها و پیستون ها را ارائه می دهیم. برای دریافت اطلاعات بیشتر، به سایت ما مراجعه کنید.

 محصولات مرتبط:

پمپ رکسروت

شیر پروپرشنال هیدرولیکی

مقالات مرتبط:

پمپ هیدرولیکی چیست؟

خرید پمپ پیستونی اورجینال

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *