سوییچ فشار یا پرشر سوییچ هایداک یک دستگاه پر کاربردی در صنایع می باشد.  زمانی که فشار در مسیر ورودی به حد مورد نظر برسد پرشر سوییچ در طی یک مکانیسم ساده اقدام به فعال کردن کنتاکت الکتریکی می کند.

گیج فشار یا مانومتر در این دستگاه از المان هایی که فشار را به حرارت مکانیکی تبدیل می کنند بهره می گیرد و این المان ها با حس کردن فشار آن را در اختیار ما قرار می دهند.

پرشر سوییچ هایداک
پرشر سوییچ هایداک

ویژگی های سوئیچ فشار هیداک

این دستگاه یک نوع سوییچ فشار جمع و جور بوده که دارای نمایشگر دیجیتال یکپارچه است. پرشر سوییچ هایداک به صورت فشرده و قوی طراحی شده و دقت آن دقت 1%± می باشد.

همچنین دارای نمایشگر دیجیتال 3 کاراکتری بوده و از طریق برنامه نویسی می توان آن را کنترل نمود. می توان در این دستگاه پسماند مجدد و نقاط سوئیچینگ را به صورت مستقل از هم تنظیم کرد.

در صورتی که قصد خرید این تجهیزات اندازه گیری فشار را دارید می توانید در سایت تجارت صنعت بهترین رنج قیمت پرشر سوییچ مکانیکی را خریداری کنید. این دستگاه به منظور مونیتور کردن عملکرد فشار در سیستم طراحی شده است.

زمانی که فشار به Set Point یا میزان ست شده برسد پرشر سوییچ به صورت یک کلید الکتریکی فرمان ارسال می کند. البته پروسه انجام این کار در سوییچ های فشار متفاوت است.

سوییچ فشار
سوییچ فشار

حیطه کاربری پرشر سوییچ هایداک

سوییچ های فشار از محصولاتی هستند که اقدام به تعیین مقادیر فشاری می کنند و زمانی که مقادیر فشار کمتر یا بیشتر از مقدار تنظیم شده باشد دستگاه پرشر سوییچ خروجی تولید می نماید.

این دستگاه ها از آن جهت که فشار سیستم را اندازه می گیرند و آن را به سیگنال الکتریکی تبدیل می نمایند در صنایع از اهمیت ویژه‌ ای برخوردار هستند.

این محصولات در صنایع مختلف و در زمینه های مهندسی به صورت گسترده استفاده می شوند که می توان به صنایع دارویی، صنایع غذایی، سیستم تصفیه و شرکت های نساجی و غیره اشاره کرد.

تجهیزات این سیستم در مخازن آب، بویلر ها و سیستم های تصفیه استفاده می شود. همچنین پرشر سوییچ هایداک در صنایع پتروشیمی، واحد اندازه گیری فشار کارخانه ها و سیستم های سرمایشی و گرمایشی، قایق ها و کشتی ها کاربرد گسترده ای دارد.

قیمت سوییچ فشار هایداک
قیمت سوییچ فشار هایداک

اهمیت استفاده از پرشر سوئیچ در کارخانه و صنایع

اهمیت استفاده از تجهیزات کنترل اندازه‌ گیری در صنایع و کارخانه ها بسیار زیاد می باشد، چرا که استفاده از این تجهیزات باعث ایجاد نتایج مولد، عملکرد و راندمان بالا و تولید محصولات تولیدی با کیفیت می شود.

بنابراین انتخاب سوییچ فشار مناسب گزینه ای مهم محسوب می شود تا از کیفیت کار ها اطمینان حاصل نمود و ضرر مالی برای کارخانه ایجاد نشود. سوییچ فشار هوای دیجیتال می تواند برای کنترل گاز ها، مایعات و فشار هوا کاربرد داشته باشد.

انواع سوییچ فشار بر اساس معیار های گوناگون

پرشر سوییچ هایداک در بازار تنوع زیادی دارد و بر اساس معیار های مختلفی دسته بندی می شود. این دستگاه بر اساس مکانیسم عملکرد به انواع مختلف پرشر سوئیچ دیافراگمی، پرشر سوئیچ کپسولی، پرشر سوئیچ بردونی، پرشر سوئیچ بیلوز دار و پرشر سوئیچ پیستونی تقسیم شده است.

هر کدام از مدل های مختلف این دستگاه دارای ویژگی و تغییرات خاصی هستند و باید با توجه به نیاز صنایع خریداری شوند. این دستگاه ها با توجه به محل استفاده نیز به انواع پرشر سوییچ هوا، آب، گاز و بخار دسته بندی شده اند.

در واقع از این دستگاه برای مواد مختلف استفاده می شود. پرشر سوییچ بخار در برابر دما و رطوبت تحمل بسیار بالایی دارد و این موضوع مهم ترین مشخصه آن به شمار می رود.

جمع بندی

پرشر سوییچ هایداک یک ابزار بسیار کاربردی و مهم در سیستم های چند بخشی و پیچیده می باشد که در کنترل و برقراری امنیت اوضاع نقش مهمی را ایفا می کند.

این محصول یک تجهیزات ابزار دقیق بوده که به دسته های مختلفی تقسیم شده و در هر یک از انواع پرشر سوییچ از سیستم مخصوصی استفاده شده است.

در واقع هر یک از انواع پرشر سوییچ دارای ویژگی های خاص خود می باشد و با توجه به نیاز صنایع از مدل های مختلف آن استفاده می شود.

محصولات مرتبط:

پمپ هیدرولیک رکسروت

شیر پروپرشنال هیدرولیکی

مقالات مرتبط:

پاورپک هیدرولیک چیست

قیمت انواع پمپ های پیستونی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *