تعمیر پمپ هیدرولیک پیستونی

پمپ های هیدرولیک پیستونی، از پمپ های فشار بالا و پرکاربرد بوده که در صنایع مختلفی به کار گرفته می شود. تعمیر پمپ هیدرولیک پیستونی به دلیل تعداد کم قطعات به کار رفته در آن بسیار آسان است. در این مقاله قصد داریم شما را با روش های تعمیر پمپ هیدرولیک پیستونی آشنا کنیم، اما بهتر است قبل از آن به طور کلی با ساختار پمپ هیدرولیک پیستونی و عملکرد آن آشنا شوید.

پمپ هیدرولیک پیستونی چیست و عملکرد آن چگونه است؟

پمپ های هیدرولیک پیستونی، یکی از انواع پمپ های هیدرولیک با فشار و بازدهی بالا می باشند. پمپ های پیستونی می توانند جریان های زیاد را در فشار های بالای سیستم هیدرولیکی تحمل کنند. پمپ های هیدرولیک پیستونی از گران ترین پمپ های موجود در بازار هستند.

این پمپ ها بر اساس حرکت رفت و برگشتی پیستون ها کار می کنند و نسبت به انواع دیگر پمپ های هیدرولیک، بالاترین بازدهی و طولانی ترین عمر مفید را دارند.

چرا باید پمپ هیدرولیک پیستونی خود را تعمیر کنیم؟

همه ما به دنبال روشی هستیم که عمر لوازم و تجهیزات خود را بالا ببریم، چرا که هزینه های تعمیر برخی از تجهیزات، از جمله تعمیر پمپ هیدرولیک پیستونی بسیار گران است. خرابی غیر قابل تعمیر برخی از آنان نیز می تواند هزینه های سنگین تعویض را به دنبال داشته باشد.

اگر شما تجهیزاتی مانند پمپ هیدرولیک پیستونی را در شرایط مناسب و به خوبی نگهداری کنید، پمپ می تواند مدت زمان بیشتری کار کند و بهترین بازدهی را داشته باشد.

نکات مهم تعمیر و نگهداری از پمپ های هیدرولیک پیستونی
نکات مهم تعمیر و نگهداری از پمپ های هیدرولیک پیستونی

راهکارهای مهم برای تعمیر پمپ های هیدرولیک پیستونی

برای سالم نگه داشتن هر تجهیزی باید ابتدا قبل از بروز مشکل، آن را شناسایی و اقدامات لازم را انجام دهید. با بررسی منظم پمپ از لحاظ کارکرد می توانید هر عیبی در آن را سریعا پیدا کنید.

  1. همانطور که می دانید پمپ های هیدرولیک از یک سیال (روغن) برای کار کردن استفاده می کنند. همیشه باید با توجه به تعداد ساعات کارکرد پمپ، سطح سیال را چک کنید و در صورت لزوم آن را تعویض نمایید. همچنین تمیز بودن سیال، تاثیر زیادی در کارکرد پمپ دارد.
  2. صافی مکش از جمله قطعاتی است که در مخزن پمپ تعبیه شده است و از ورود ناخالصی های روغن به درون پمپ جلوگیری می کند. هرچند وقت یکبار باید این صافی را تمیز کنید.
  3. تعویض فیلتر های به کار رفته در پمپ و همچنین تمیز کردن مداوم کاسه فیلتر نیز از نکات مهم نگهداری از پمپ های هیدرولیک پیستونی است. اگر فیلتر مسدود شده باشد، روغن مورد نیاز برای کار کردن پمپ وارد آن نشده و سبب خرابی پمپ می شود.
  4. همیشه اتصالات لوله و سیستم های شلنگ پمپ را بررسی کنید. آسیب به شلنگ ها می تواند جریان سیال را مختل کند یا باعث نشت سیال به بیرون پمپ شود. این نشتی سبب گرم شدن سیستم و مصرف بیش از حد سیال می شود.
  5. با داشتن یک دماسنج مادون قرمز، به صورت دستی می توانید از داغ شدن موتور اطلاع پیدا کرده و به دنبال علت آن باشید و در صورت لزوم راهکار های لازم برای تعمیر پمپ هیدرولیک پیستونی را انجام دهید.
  6. شکستگی قطعات به کار رفته در داخل پمپ نیز، علتی دیگر برای درست کار نکردن پمپ هیدرولیک پیستونی می باشد. با بررسی مداوم پمپ می توانید این قطعه را شناسایی و آن را تعویض نمایید.
اقدامات لازم جهت تعمیر پمپ های هیدرولیک
اقدامات لازم جهت تعمیر پمپ های هیدرولیک

هزینه تعمیر‌ پمپ‌ هیدرولیک‌ پیستونی‌ چقدر است؟

همانطور که قبلا هم گفته شد، بسیاری از عیوب در سیستم هیدرولیک پیستونی توسط خود شما قابل شناسایی و حل شدن است.

به عنوان مثال اگر سطح روغن پمپ پایین باشد، می توانید با اضافه کردن روغن به آن، این مشکل را برطرف کنید. اما در مورد عیوب دیگر مانند سر و صدای زیاد پمپ که ممکن است در اثر خرابی پمپ یا عملکرد نامناسب فیلتر ها یا لوله هاست، نیاز به تعویض قطعات دارید.

هزینه تعمیر‌ پمپ‌ هیدرولیک پیستونی بسته به نوع خرابی و همچنین نوع قطعه ای که نیاز به تعویض دارد، متفاوت است.

برای تعمیر پمپ هیدرولیک پیستونی خود چه اقدامی انجام دهیم؟

تجهیزات همیشه سالم نخواهند ماند و هر چند وقت یک بار نیاز به تعمیر یا تعویض قطعات دارند. اگر علت خرابی در پمپ هیدرولیک شما از موارد نام برده شده نبود، باید برای تعمیر آن به یک متخصص و تعمیرکار تجهیزات مراجعه کنید.

همکاران و متخصصین ما در فروشگاه تجارت صنعت امید آریا می توانند در نصب، نگهداری و تعمیر تجهیزاتی از جمله پمپ های هیدرولیک، شما را راهنمایی کنند تا طول عمر محصول شما بالاتر رفته و هزینه های تعمیرات آن به حداقل برسد.

 

محصولات مرتبط:

پمپ هیدرولیکی پارکر

پمپ هیدرولیکی ویت

مقالات مرتبط:

خرابي هاي رايجي كه شما را مجبور به تعمیر شیر هیدرولیک بالابر مي كند!

بررسی جامع پمپ هیدرولیک پیستونی، مشخصات فنی، خرید و قیمت لوازم پمپ هیدرولیک پیستونی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *