خرید اسپولی از بهترین مرکز فروش تجهیزات صنعتی


در سیستم شیر کنترل جهت از دو نوع شیر تقسیم هدرولیکی استفاده می شود. این شیرها از نظر مکانیزم کنترل با هم تفاوت دارند و هر کدام کارکرد خود را دارند. یکی از این شیر ها اسپولی است. با خرید اسپولی  می توانید از آن در ایجاد اتصالات پیچیده یک مکانیسم کشویی استفاده کنید.

در حقیقت اسپولی ها قسمتی از شیر کنترل به حساب می آیند. متداول ترین  شیر با عمل کشویی، شیر اسپولی است. بسته به موقعیت آن، سیال هدایت می شود به این دلیل که اسپول بین گذرگاه می لغرد تا مسیرهای جریان را باز و بسته کند. اسپولی ها به راحتی با بسیاری از طرح های مختلف جابجایی قرقره سازگار می شوند. به همین خاطر استفاده از آن ها در طیف گسترده ای از کارکرد ها گسترش می یابد.

نگاهی اجمالی به کارکرد اسپولی شیر کنترل

شیرهای اسپولی جهت دار، جهت حرکت و سرعت مصرف کننده های هیدرولیک تک و دو اثره را کنترل می کنند. دریچه ها یا شیر کنترل جهت اسپولی به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرند. آن ها را می توان به دو یا سه موقعیت مختلف برای مسیریابی سیال بین ترکیب های پورت ورودی و خروجی تغییر داد.

به طور گسترده ای برای کنترل جهت محرک ها کاربرد دارند. این شیر اسپولی به دو شکل کشویی و دوار مورد استفاده قرار می گیرد. با خرید اسپولی  از روغن یا هوا به عنوان منبع انرژی استفاده کنید. یک اسپولی دارای یک سیلندر است که داخل یک محفظه قرار دارد. یک اسپول شیر کنترل از دو جز اصلی بشکه استوانه ای که در آن یک قرقره با پیستون می لغزد و اتصال پورت از طریق بشکه تشکیل شده است.

خرید اسپولی

خرید اسپولی

اسپولی شیر کنترل چه مشخصه هایی دارد؟

شیر اسپولی جریان را به آرامی در جایی که مد نظرتان است هدایت می کند. اسپولی به اندازه کافی کوچک است و در هر مکانی جا می افتد. همچنین مشخصات زیر را دارا  است:

  • مهر و موم های قرقره را می تان به راحتی بدون جدا کردن شیر تعویض کرد.
  • بار داخلی را بررسی می کند تا از جریان معکوس هنگام تعویض دنده جلوگیری کند.
  • شیر اطمینان آن قابل تنظیم است.
  • حداقل نشتی را دارد و توسط قرقره های زمینی عملکردی روان را ارائه می دهد.

هر شیر دارای یک چک بار داخلی است که برای جلوگیری از برگشت جریان در هنگام جابجایی استفاده می شود.

شیر اسپول

شیر اسپول

نحوه استفاده از اسپولی چگونه است؟

پس از خرید اسپولی باید با نحوه کار با آن آشنا شوید. یکی از انواع شیر تک یا چند قرقره، شیر پشته ای است که در آن بخش های قرقره و پوشش چند لایه بین یک بخش ورودی و خروجی به هم متصل می شوند تا کنترل مسیرهای جریان چندگانه را فراهم کنند. گروه بندی سوپاپ علاوه بر ایجاد محل مرکزی شیر برای اپراتور دستگاه، تعداد اتصالات سیال را نیز کاهش می دهد.

نگهداری از شیرهای اسپولی پس از خرید

در صورت خرید اسپولی، اقداماتی را برای نگهداری آن باید انجام دهید. اگر هیدرولیک کند کار می کند باید سوپاپ های آن را بررسی کنید. شیرهای هیدرولیک مثل اسپولی باید تمیز باشند. هر نوع زباله، گرد و خاک می تواند مشکلاتی را ایجاد کند. اولین کاری برای انجام دادن این است که سیستم را تخلیه کرده و آن را بشویید. سپس شیر را جدا کرده و با یک پاک کننده قطعات را تمیز کنید. شیرهای اسپولی و نشستی را از نظر خراشیدگی یا ساییدگی بررسی کنید.

اگر شیر ها تغییر رنگ بدهند، به مواد شیمیایی در سیستم مربوط است. پس از تمیز شدن، شیر را دوباره جمع کنید و تمام اجزای لاستیکی را جایگزین کنید. سیستم را با مایع جدید پر کنید. اطمینان حاصل کنید که مایع جایگزین در طول فرآیند فیلتر بشود. اگر این کار را نکنید، آلاینده های تازه به مخزن وارد می شوند. همچنین اگر ناخالصی درون روغن وجود داشته باشد باعث خراب شدن شیر اسپولی می شود.

اسپول کنترل جهت

اسپول کنترل جهت

خرید اسپولی با بهترین کیفیت از تجارت صنعت آریا

شیر قرقره ای یا سوپاپ فشار بخشی از یک سیستم هیدرولیک است  که جریان سیال را کنترل می کند. دریچه از قرقره های استوانه ای شکل تشکیل شده است که برای اجازه یا توقف جریان می چرخند یا می لغزند. شما می توانید از آن برای سیستم های هیدرولیک در صنعت بهره ببرید. برای اطلاعات بیشتر با خدمات مشتریان تماس بگیرید  و برای خرید اسپولی با کیفیت هم از طریق سایت و هم تماس تلفنی می توانید اقدام کنید.

 

محصولات مرتبط:

مطالب مرتبط:

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه درباره ماتماس با ما کاتالوگ