خرید و قیمت لوازم پمپ هیدرولیک پیستونی

پرکاربردترین پمپ ها در صنایع مختلف نظیر ساختمان سازی و … را می شناسید؟ پمپ های هیدرولیک پیستونی که دو نوع محوری و شعاعی دارند، پرکاربردترین پمپ ها هستند. این پمپ ها به دلیل دارا بودن بالاترین نسبت توازن به وزن و همچنین دوام بالا شهرت پیدا کرده اند. در این مقاله به بررسی جامع پمپ هیدرولیک پیستونی، مشخصات فنی، خرید و قیمت لوازم پمپ هیدرولیک پیستونی خواهیم پرداخت.

معرفی پمپ هیدرولیک پیستونی

پمپ پیستونی هیدرولیک، بالاترین نسبت توان به وزن را در بین پمپ ها دارد. جالب است بدانید در صورت آب بندی دقیق پیستون ها، این پمپ های هیدرولیک می توانند بالاترین بازدهی را داشته باشند. پمپ های هیدرولیک پیستونی به دلیل وارد نشدن بار جانبی به پیستون ها عمر طولانی داشته و معمولا جریان در آن ها بدون ضربان می باشد. تعمیر پمپ های هیدرولیک پیستونی به خاطر طرح پیچیده آن ها دشوار بوده و اغلب با مشکلاتی مواجه می شود.

به دلیل ویژگی های منحصر به فرد پمپ های هیدرولیک پیستونی، می توان آن ها را از گران ترین انواع پمپ ها دانست. بنابراین ضروری است در مورد خرید و قیمت لوازم پمپ هیدرولیک پیستونی اطلاعات لازم را داشته باشید. پمپ های هیدرولیک پیستونی در عین گران ترین بودن، با دوام ترین پمپ هم هستند. از این نوع پمپ ها در مدارهای حلقه بسته و همچنین مدارهای حلقه باز در صنعت هیدرولیک راهسازی استفاده می شود. این پمپ ها بهترین انتخاب برای استفاده در مدارهایی با فشار بالای ۷۰۰ بار می باشد.

مشخصات فنی و ویژگی های پمپ هیدرولیک پیستونی

ویژگی های پمپ هیدرولیک پیستونی که در خرید و قیمت لوازم پمپ هیدرولیک پیستونی بسیار تاثیرگذار هستند، عبارتند از:

 • تلرانس بسیارکم بین پیستون ها و سیلندر
 • این پمپ ها، از نوع فشار قوی محسوب می شوند.
 • محدوده خروجی دبی در حدود ۱۰۰ لیتر
 • دبی پمپ های هیدرولیک پیستونی هم می تواند ثابت باشد و هم متغیر
 پمپ هیدرولیک محوری با صفحه زاویه گیر و اجزاء آن
پمپ هیدرولیک محوری با صفحه زاویه گیر و اجزاء آن

انواع پمپ هیدرولیک پیستونی

پمپ های هیدرولیک پیستونی به نوع محوری و شعاعی تقسیم می شوند. پمپ های پیستونی محوری هم به دو نوع محوری با صفحه زاویه گیر و محوری سر کج دسته بندی می شوند. طرز کار پمپ هیدرولیک پیستونی سرکج به این صورت است که شاتون های پیستون به ساچمه های کروی متصل می باشند و این ساچمه ها در قسمت اتصالات محور محرک قرار دارند. این نوع پمپ ها در مواقعی استفاده می شود که محدودیت جا برای نصب پمپ وجود دارد. با گردش محور اصلی پمپ، پیستون ها و سیلندر به حرکت واداشته می شوند.

غالبا در پمپ های پیستونی هیدرولیک، تنظیم جابجایی حجمی پمپ از راه تغییر زاویه انجام می شود. این تغییر زاویه می تواند از ۰ تا ۳۰ درجه باشد. در زاویه صفر درجه جریانی وجود ندارد و در زاویه ۳۰ درجه میزان جریان به اوج خود خواهد رسید. نوع پمپ هیدرولیک را باید در زمان خرید و قیمت لوازم پمپ هیدرولیک پیستونی در نظر گرفت.

در پمپ های محوری با صفحه ی زاویه گیر، محور بلوک سیلندر و محور محرک در امتداد خط مرکزی قرار خواهند گرفت. با حرکت صفحه ی زاویه گیر، می توانیم رفت و برگشت پیستون ها را ببینیم. در این پمپ ها مسیر ورود و خروج روغن از طریق صفحه ی جداکننده با بلوک سیلندر در ارتباط هستند. پیستون ها در زمان حرکت به داخل و خارج سیلندرها از مقابل مسیر خروجی و ورودی صفحه ی جداکننده عبور می کنند.

پمپ هیدرولیک پیستونی محوری سرکج
پمپ هیدرولیک پیستونی محوری سرکج

خرید و قیمت لوازم پمپ هیدرولیک پیستونی

معیارهای مختلفی در تعیین قیمت پمپ هیدرولیک پیستونی تاثیرگذار هستند. این معیارها عبارتند از:

 • تفاوت میزان فشار
 • میزان دبی خروجی
 • ثابت یا متغیر بودن دبی پمپ
 • برند سازنده
 • اصل بودن کالا
 • کیفیت محصول
 • نوع شیرآلات نصب شده روی پمپ

البته نوع پمپ هیدرولیک پیستونی در خرید و قیمت لوازم پمپ هیدرولیک پیستونی اثرگذار است. توجه داشته باشید پمپ های هیدرولیک گارانتی ندارند، بنابراین شما باید از مجموعه ای خرید کنید که ضمانت کالا را تایید کرده و امکان تعمیر پمپ ها را نیز داشته باشند. شما می توانید همین حالا پمپ های هیدرولیک پیستونی را از ما خریداری کنید. ما علاوه بر تضمین اصالت و کیفیت کالا، می توانیم هر زمان که شما خواستید آن را تعمیر کنیم. کافی است برای خریداری این محصول با ما تماس بگیرید.

 

محصولات مرتبط:

پمپ هیدرولیکی پارکر

پمپ هیدرولیکی ویت

مقالات مرتبط:

پمپ هیدرولیک پیستونی از اصلی ترین قطعات در سیستم هیدرولیک

پمپ هیدرولیک پیستونی محوری رکسروت

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *