خرید پمپ هیدرولیک

هر سیستم به دستگاهی نیاز دارد تا انرژی مورد نیاز خودش را تامین کند. برای این کار پمپ هایی در نظر گرفته شده است که به آن ها پمپ های هیدرولیک می گویند. از آسانسوری که در محل زندگیتان می بینید تا هر سیستم قدرتمند دیگری به این پمپ ها نیاز دارند. این پمپ ها صرف نظر از انواع مختلف شان، با هدف یکسانی کار می کنند. در ادامه قصد داریم تا نکات لازم برای خرید پمپ هیدرولیک را بررسی کنیم.

آشنایی با ساختار پمپ های هیدرولیک و نحوه کارکردشان

پمپ هیدرولیک یک منبع مکانیکی نیرو است که نیروی مکانیکی را به انرژی هیدرولیک تبدیل می کند. یک جریان نیز برای غلبه بر فشار ناشی از بار در خروجی پمپ تولید می شود. وقتی که پمپ در حال کار است، در ورودی آن یک فضای خلا ایجاد خواهد شد که سیال را از مخزن وارد خط ورودی به پمپ می کند. در اثر یک عمل مکانیکی این مایع به خروجی پمپ رسانده می شود و از طریق آن به سیستم هیدرولیکی خواهد رسید.

به طور کلی پمپ ها را می توان به دو دسته جابجایی مثبت و غیر مثبت تقسیم کرد که در خرید پمپ هیدرولیک تاثیرگذار هستند. پمپ های هیدرواستاتیک جز پمپ های جابجایی مثبت هستند در حالی که پمپ های هیدرودینامیکی می توانند پمپ های جابجایی مثبت باشند که در آن ها جابجایی قابل تنظیم نخواهد بود. بیشتر پمپ های هیدرولیکی که در انواع سیستم ها استفاده می شوند دارای جابجایی مثبت خواهند بود. به عبارتی پمپ هیدرولیک جابجایی مثبت نامیده می شود.

پمپ هیدرولیک پره ای کارتریج دار
پمپ هیدرولیک پره ای کارتریج دار

پمپ های هیدرولیک به چند نوع تقسیم می شوند؟

پمپ های هیدرولیکی با توجه به نوع کاربرد و برای خرید پمپ هیدرولیک  دارای انواع مختلفی هستند که عبارتند از:

  • پمپ های پیستونی

برای این پمپ ها معمولا فشار عملیاتی بالایی نیاز است. نسبت به پمپ های دنده ای می توانند فشار بالاتری را تحمل کنند.

  • پمپ های دنده ای

به این دسته، پمپ های جابجایی مثبت نیز گفته می شود. این بدان معناست که با هر چرخش شفت پمپ همان حجم جریان تولید می شود.

  • پمپ های پره ای

در داخل یک پمپ پره ای، با چرخش شفت ورودی، روغن بین پره های پمپ جمع شده و سپس به سمت خروجی پمپ منتقل می شود.

خرید پمپ هیدرولیک
خرید پمپ هیدرولیک

چه عواملی روی قیمت پمپ هیدرولیک تاثیر می گذارند؟

هنگامی که به دنبال خرید یک پمپ هیدرولیک هستید، چند فاکتور مهم وجود دارد که باید در نظر بگیرید. در ادامه به چند مورد مهم اشاره خواهیم کرد:

  • اسب بخار

پمپ هایی که قدرت بالاتر دارند می توانند حجم بیشتری از سیال مورد نظر را با سرعت بالاتر جابجا کنند. این ویژگی منحصر به فرد برای کاربرد هایی مانند پر کردن مخازن یا آبیاری زمین های کشاورزی مناسب خواهد بود.

  • سازنده و برند پمپ

از عوامل دیگری که بر قیمت پمپ ها برای خرید پمپ هیدرولیک  تاثیرگذارند، برند سازنده است. معمولا هر چه برند محبوب تر باشد، قیمت پمپ نیز بالاتر خواهد بود. اگر کیفیت پمپ برای شما مهم است، باید به دنبال پمپ هایی باشید که در بازار محبوب هستند و امتحان خود را پس داده اند. این پمپ ها به دلیل قیمت بالایی که دارند، پس باید جنسی را انتخاب کنید که کیفیت بالایی نیز داشته باشد.

  • اندازه

کوچک یا بزرگ بودن پمپ محل نصب و همچنین هزینه ای که باید برای آن بپردازید را مشخص می کند. پمپ های کوچک برای کاربرد های معمولی مناسب هستند، در حالی که پمپ های هیدرولیک بزرگ در صنایع بزرگ استفاده خواهند شد.

  • نوع پمپ انتخابی

با توجه به انواع مختلف پمپ های هیدرولیک، هر کدام می توانند کارکرد خاص خودشان را داشته باشند. پمپ های دنده ای معمولا قیمت کمتری برای خرید پمپ هیدرولیک نسبت به دیگر مدل ها دارند. پمپ های پره ای قیمت معقولی داشته و پمپ های پیستونی از همه پمپ های هیدرولیک گران تر هستند.

  • هزینه های نصب و نگهداری

پس از این که برای خرید قیمت ها را بررسی کردید، حال باید در مورد محل نصب هم تصمیم بگیرید. اگر محلی که تعیین کرده اید، برای نصب دشوار باشد بالطبع هزینه نصب نیز بالاتر خواهد رفت. به علاوه کیفیت پمپ انتخابی در دوام آن تاثیر خواهد گذاشت. پمپ هایی که کیفیت پایینی دارند، زودتر خراب می شوند و هزینه تعمیر بالایی خواهند داشت.

پمپ های هیدرولیکی 9 پیستونی
پمپ های هیدرولیکی 9 پیستونی

خرید پمپ هیدرولیک از بهترین فروشگاه اینترنتی

شما می توانید با توجه به نیاز خود هر نوع پمپ هیدرولیکی که مایل باشید را خریداری کنید. در اولین قدم، باید نسبت به برند های موجود در بازار تحقیقات خود را انجام دهید. اگر بودجه محدودی دارید، می توانید از مدل های دست دوم هم استفاده کنید. برای خرید انواع پمپ های هیدرولیکی می توانید از شرکت ما، یعنی تجارت صنعت اقدام به ثبت سفارش کنید.

 

محصولات مرتبط:

پمپ هیدرولیکی پارکر

آکومولاتور هیدرولیک

مقالات مرتبط:

انواع پمپ رکسروت و ویژگی های آن

پمپ متغیر پیستون محور REXROTH A10VSO و کاربرد های آن

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *