خرید پمپ پیستونی محوری با صفحه زاویه گیر که مکانیزم آن برگرفته از انرژی مکانیکی است و  یک محور دوار حرکت را به انرژی تبدیل می کند و سیال را به حرکت در می آورد. در فرآیند معکوس، زمانی که حرکت مایع از سمت معکوس تامین می شود، ممکن است عملیات خود شفت تحریک شود. در این حالت پمپ هیدرولیک پیستونی به عنوان یک موتور کلاسیک عمل می کند. با توجه به تطبیق پذیری چنین پمپی، به طور گسترده در زمینه های مختلف مورد استفاده قرار گرفته است.

نمونه ای از پمپ پیستونی محوری با صفحه زاویه گیر
نمونه ای از پمپ پیستونی محوری باصفحه زاویه گیر

آشنایی با پمپ پیستونی محوری با صفحه زاویه گیر

پمپ های هیدرولیک پیستونی موجود در بازار در چندین پیکربندی یافت می شوند. نوع اول با شیب عرضه می شود، دومی دارای بلوک شیب دار است. برخلاف دستگاه‌های دیگر، در درایوهای شیب‌دار، محور محرک به شکل T ساخته می‌ شود. بلوک سیلندر در زاویه ای نسبت به محور شفت قرار دارد. و به لطف پیستون ها و میله های اتصال که تحت تأثیر شفت کار می کنند ، بلوک استوانه ای به حرکت در می آید. در زمان خرید پمپ پیستونی محوری با صفحه زاویه گیر اصل عملکرد به این صورت است که به جهت زاویه بین شفت و بلوک سیلندر، بخشی از پیستون ها از روتور خارج می شود، در حالی که قسمت دیگر در جهت مخالف حرکت می کند.

همچنین یکی از تفاوت‌ های پمپ پیستونی دارای صفحه زاویه گیر این است که می ‌توان به صورت مکانیکی بر بزرگی پیستون تأثیر گذاشت. با خرید پمپ پیستونی محوری با صفحه زاویه گیر، کافی است زاویه شیب بلوک سیلندر را تغییر دهید. این مداخله مقادیر جابجایی اولیه پمپ های هیدرولیک را اصلاح می کند.

اجزای پمپ پیستونی محوری صفحه زاویه گیر
اجزای پمپ پیستونی محوری صفحه زاویه گیر

عملکرد این پمپ پیستونی محوری

خرید پمپ پیستونی محوری باصفحه زاویه گیر  ممکن است در چندین پارامتر متفاوت باشد، اما اجزای اصلی که وظیفه عملکرد دستگاه را بر عهده دارند بدون تغییر باقی می مانند. این پمپ هیدرولیک را می توان به قسمت های زیر تقسیم کرد:

 • شفت دوار که با کمک آن کار اصلی قطعه انجام می شود.
 • بلوک سیلندر، رانده شده تحت بار شفت؛
 • یک دیسک شیبدار که خود پیستون روی آن وصل شده است.
 • دیسک فشار، با کمک آن، درجه فشار روی شفت تنظیم می شود.
 خرید پمپ پیستونی محوری با صفحه زاویه گیر
خرید پمپ پیستونی محوری با صفحه زاویه گیر

مزایا و معایب خرید پمپ پیستونی محوری باصفحه زاویه گیر

هنگام کار با این پمپ هیدرولیک پیستونی، باید درک کنید که این یک پمپ پیچیده است که نیاز به مراقبت ویژه دارد. با این حال، با وجود پیچیدگی دستگاه، می توان آن را برای خروجی بهتر کانال های کار تعمیر و تمیز کرد. برای اینکه مایع به طور کامل گردش کند و به سیستم های هیدرولیک کمک کند تا در حالت بهینه کار کنند، کافی است به طور دوره ای پمپ و عناصر جداگانه آن را شستشو دهید. با وجود پیچیدگی طراحی و عملکرد دشوار، این پمپ دارای مزایای بسیاری است:

 • در حین خرید پمپ پیستونی محوری با صفحه زاویه گیر باید وزن سبکی داشته باشد تا جایگزینی آن مشکلی ایجاد نکند.
 • تنظیم فرکانس چرخش شفت امکان پذیر است.
 • کنترل های واقع در دستگاه از نظر اندازه نسبتاً کوچک هستند که این امر باعث می شود در حین کار مکانیسم ها به یک اینرسی کوچک دست پیدا کنید.
 • ظرفیت تولید عالی سرعت چرخش شفت می تواند از 500 تا 4000 دور در دقیقه متغیر باشد که به دستگاه اجازه می دهد تحت بارهای سنگین کار کند.
 • فشار در سیستم می تواند به 40 مگا پاسکال برسد که دستگاه می تواند برای مدت طولانی آن را حفظ کند.
 • حداقل شکاف بین واحدهای کاری و کوپلینگ ها، که امکان سفتی کامل محفظه های داخلی را فراهم می کند.
 • می توانید جهت سیال کار در سیستم را تغییر دهید.

اما مانند تمام سازه ها و دستگاه های پیچیده، در هنگام خرید پمپ پیستونی محوری با صفحه زاویه گیر باید بدانید که دارای معایبی هستند. به طور عمده:

 • هزینه بالای تجهیزات و اجزای آن
 • صدای زیاد دستگاه هنگام کار تحت فشار بالا

خرید این نوع پمپ

تجارت صنعت آریا، شرکتی است که سال های زیادی در حوزه خرید و فروش انواع پمپ بوده است. تخصص این شرکت این امکان را فراهم می کند تا بهترین تجارب، محصولات و خدمات را برای مشتریان خود ارائه دهد. تجارت صنعت متخصص در فروش انواع پمپ هیدرولیک بوده و تیمی از متخصصان واجد شرایط دارد که آماده پاسخگویی به هرگونه سوالی در زمینه خرید پمپ پیستونی محوری با صفحه زاویه گیر است.

 

محصولات مرتبط:

مطالب مرتبط:

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *