دستگاه پرس هیدرولیک دستگاهی است که از فشار ساکن مایع برای پردازش محصولات فلزی، پلاستیکی، لاستیک، چوب، پودر بهره می برد. دراغلب اوقات در فرآیندهای پرس و پرس کردن ، مانند پرس آهنگری ، مهر زنی ، اکستروژن سرد، صاف کردن، خمش، فلنجینگ، کشیدن ورق، متالورژی پودر ، پرس و غیره استفاده می شود. در این دستگاه پمپ هیدرولیک دستگاه پرس به کار رفته است که مهم ترین کار را انجام می دهد. در ادامه بیشتر با این دستگاه و پمپ آن آشناخواهید شد.

دستگاه پرس و پمپ هیدرولیک دستگاه پرس آن، ناشناخته اما مهم و کاربردی
دستگاه پرس و پمپ‌هیدرولیک دستگاه پرس آن، ناشناخته اما مهم و کاربردی

آشنایی بیشتر با پمپ‌هیدرولیک دستگاه پرس

پمپ هیدرولیک دستگاه پرس مایع کاری با فشار بالا را به سیلندر هیدرولیک می دهد. شیر توزیع برای تغییر جهت مایع تغذیه استفاده می شود. شیر سرریز برای تنظیم فشار محدود سیستم استفاده می شود و همچنین به عنوان سرریز ایمن عمل می کند. این قطعه مهم  دارای فرآیند کمتر و  ساختاری ساده است. فشار می تواند به طور خودکار با توجه به نیروی مورد نیاز کار افزایش و کاهش یابد که باعث کاهش مصرف برق می شود. با این حال، ظرفیت پمپ و موتور محرک باید با بیشترین نیروی کار و حداکثر سرعت کار پرس هیدرولیک تعیین شود. این نوع سیستم محرک عمدتاً برای پرس هیدرولیک متوسط ​​و کوچک استفاده می شود و همچنین می تواند برای پرس هیدرولیک فورج آزاد بزرگ (مانند 12000T) که مستقیماً توسط پمپ هدایت می شود استفاده شود.

دستگاه پرس و پمپ هیدرولیک دستگاه پرس برای چه مواردی استفاده می شود؟

دستگاه پرس درانواع عملیات های مختلف در بسیاری از محیط های کاری مختلف استفاده می شود. این دستگاه از ساخت تا فشرده سازی کاربردهای زیادی دارد. امروز ما فقط به چند محیط و مشاغلی که می توان از این دستگاه و  پمپ هیدرولیک دستگاه پرس آن استفاده کرد نگاه خواهیم کرد.

تولید محصولات

یکی از کاربردهای پرس و پمپ هیدرولیک دستگاه پرس ایجاد اقلامی مانند قطعات خودرو است. از تیغه های برف پاک کن تا کلاچ ها، می توان از این دستگاه برای ساخت حتی پیچیده ترین قطعات خودرو استفاده کرد. پمپ هیدرولیک دستگاه پرس برای شکل دادن و مونتاژ بسیاری از محصولات استفاده می شود. این شامل انواع تجهیزات الکتریکی مختلف است، نه فقط قطعات خودرو. حتی ترموستات شما می تواند با یک پمپ هیدرولیک دستگاه پرس ساخته شود!

تولید محصولات
تولید محصولات

محصولات فشرده سازی

از غذاهای فشرده گرفته تا آرایش پودری، این دستگاه برای فشرده سازی بسیاری از اقلام روزانه شما استفاده می شود. حتی در بخش پزشکی، داروها و قرص ها اغلب با استفاده از پمپ هیدرولیک دستگاه پرس تخصصی فشرده می شوند.

خرد کردن اتومبیل های دست دوم

آیا ماشین بزرگی را می شناسید که ماشین ها را خرد کند؟ این کار معمولاً به یک دستگاه پرس به همراه پمپ هیدرولیک دستگاه پرس نیاز دارد. در بیشتر زباله‌دان‌ها از این دستگاه ها در مقیاس بزرگ پیدا خواهید کرد زیرا فشرده‌سازی فلز فضای بیشتری را فراهم می‌کند. عملکرد اصلی این دستگاه فشرده سازی محصولات فلزی به ورقه های نازک فلزی است، به همین دلیل است که این تجهیزات در محیط کاری که با مقادیر انبوه فلز سروکار دارد بسیار خوب عمل می کند.

پرس هیدرولیک برای چه مواردی استفاده می شود؟
پرس هیدرولیک برای چه مواردی استفاده می شود؟

کار آهنگر

شاید تعجب آور نباشد که دستگاه پرس و پمپ‌هیدرولیک دستگاه پرس آن حتی در محیط های آهنگری نیز مورد استفاده قرار می گیرند. یک پرس هیدرولیک می تواند ضربه آهسته و اندازه گیری شده ای را که گاهی اوقات در این کار خط مورد نیاز است، فراهم کند. به عنوان مثال، لوله های فلزی را می توان برای ساخت اقلام مختلف فشرده کرد. پرس های هیدرولیک را می توان برای انواع کارهای شگفت انگیز استفاده کرد.

کار آهنگر
کار آهنگر

ودرآخر

دستگاه پرس هیدرولیک دستگاهی است که از فشار ساکن مایع برای پردازش محصولات فلزی، پلاستیکی، لاستیک، چوب، پودر استفاده می کند. در این دستگاه پمپ‌هیدرولیک دستگاه پرس به کار رفته است که مهم ترین کار را انجام می دهد. در اینجا با این دستگاه و قطعات آن بیشتر آشنا شدید.

 

محصولات مرتبط:

مطالب مرتبط:

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *