شیر هیدرولیک جزء مهم سیستم هیدرولیک

شیرهیدرولیک را می توان یکی از حیاتی ترین اجزای سیستم های هیدرولیکی دانست. در واقع شیرهای‌هیدرولیک، به عنوان قلب تپنده سیستم شناخته می شوند. وظیفه اصلی این شیرهای صنعتی، کنترل کردن سیالات است. این شیرها با توجه به پارامتر های مختلف، به انواع گوناگونی تقسیم می شوند. از این جهت در هنگام خریداری آن ها، به عملیات مورد نظر خود توجه کنید.

شیر های کنترل سیالات

شیر های کنترل سیالات

کنترل سیالات پرقدرت با شیر های هیدرولیکی

سیستم‌هیدرولیک، یکی از مهم ترین سیستم های انتقال سیالات در کارخانه های صنعتی و پالایشگاه ها است. در این سیستم اجزای مختلفی قرار گرفته که نقل و انتقال سیالات را سهولت می بخشند. شیر‌هیدرولیک، یکی از مهم ترین اجزای این سیستم است. شیر های‌هیدرولیک یا شیر های کنترل، قدرت بالا سیالات را کنترل می کنند. همچنین آن ها را به مسیر مشخص شده هدایت خواهند کرد.

این شیر ها به عنوان شیر فرمان سیستم هیدرولیک نیز شناخته می شوند. وظیفه اصلی این شیرها، کنترل کردن جریان و فشار سیالات است. در حال حاضر شیرهای هیدرولیکی به دو صورت برقی و دستی فعالیت می کنند. در‌سیستم برقی، فعالیت شیر به صورت اتوماتیک است. در صورتی که در مدل دستی، اپراتور بر وظایف شیر نظارت دارد.

عملکرد شیر های هیدرولیکی

عملکرد شیر های هیدرولیکی

هرآنچه باید در مورد نحوه عملکرد شیر کنترل سیالات بدانید

نحوه عملکرد شیرهیدرولیک به اجزای درون آن وابسته است. در ساختار شیر های‌هیدرولیکی، قطعه ای از جنس فولاد به نام سلونوئید وجود دارد. این قطعه با عنوان بویین نیز شناخته می شود. جریان الکتریکی سیستم‌هیدرولیکی از طریق این قطعه به هسته مغناطیسی شیر منتقل می شود. هسته مغناطیسی با این جریان، شروع به چرخیدن می کند. در نهایت چرخیدن هسته مغناطیسی موجب باز و بسته شدن شیر می شود. این فرایند ساده به فرایند سیم پیچ شباهت بسیار زیادی دارد.

تقسیم بندی شیر های هیدرولیکی با توجه به عملکرد آن ها

شیرهیدرولیک را با توجه به عملکرد، می توان به انواع مختلفی تقسیم کرد. لازم به ذکر است که این تقسیم بندی، کاربرد این شیر ها را در صنایع افزایش داده است. نخستین نوع شیر های‌هیدرولیکی، شیر های کنترل جهت هستند. این شیر ها مسیر انتقال سیالات را مشخص کرده و در مواقع خاص،  مسیر حرکت را تغییر می دهند.

شیر کنترل جریان، نوع دیگری از شیر های‌هیدرولیک هستند. این شیر ها با عنوان شیر کنترل دبی نیز شناخته می شود و دبی سیستم را کنترل می کنند. شیر کنترل فشار نیز مسئول کنترل فشار سیالات است. این مدل با نام رلیف ولو نیز شناخته شده هستند. شیر های هیدرولیکی سرو، مدولار و پروپرشنال، از دیگر انواع شیر کنترل سیالات هستند.

خصوصیات بهترین شیر های هیدرولیکی

خصوصیات بهترین شیر های هیدرولیکی

پارامتر هایی که به شما برای انتخاب بهترین نوع شیر های هیدرولیکی کمک می کنند

شیر هیدرولیک تاثیر بسزایی بر عملکرد سیستم می گذارد. همچنین انتخاب صحیح این شیر ها نیز در کارایی و قیمت آن ها نیز موثر است. از این جهت برای انتخاب و خریداری شیر های کنترل سیستم‌هیدرولیک، به پارامتر های زیر توجه کنید. از آنجایی که این شیر ها انواع مختلفی دارند، حتما آن ها را مطابق با فرایند مورد نظر خود خریداری کنید.

برای انتخاب شیر های هیدرولیکی به نوع سیال عبوری در سیستم توجه کنید. این شیر ها معمولا برای سیالاتی از جنس روغن معدنی طراحی شده اند. از این جهت استفاده از دیگر سیالات به آن ها آسیب می زند. در نهایت ابعاد شیر های‌هیدرولیک را متناسب با میزان فشار سیالات انتخاب کنید.

تجارت صنعت امید آریا پلتفرمی نوین برای خریداری بهترین شیر های هیدرولیکی و صنعتی

علاوه بر پارامتر های ذکر شده، کیفیت قطعات داخلی شیرهیدرولیک نیز تاثیر چشمگیری در کارایی سیستم دارد. از این جهت حتما این شیر های صنعتی را از برند های معتبر خریداری کنید. وبسایت تجارت صنعت امید آریا، از جدید ترین و معتبر ترین پلتفرم های ایرانی در این زمینه است. تیم تجارت صنعت امید آریا، در صدد است تا باکیفیت ترین تجهیزات صنعتی را در اختیار مشتریان قرار دهد.

نتیجه گیری

استفاده از انواع شیر‌هیدرولیک در سیستم های انتقال سیالات، امری ضروری است. دلیل این امر را می توان وظیفه مهم شیر های‌هیدرولیک دانست. این شیر های صنعتی کنترل فشار، دبی و جهت سیالات را در سیستم‌هیدرولیک برعهده دارند. از این جهت برای خریداری آن ها باید کاربرد، ابعاد و نوع سیال مورد نظر خود توجه کنید. شما می توانید برای انتخاب بهترین نوع شیر های‌هیدرولیک، از کارشناسان فروش تجارت صنعت کمک بگیرید.

 

محصولات مرتبط:

مطالب مرتبط:

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه درباره ماتماس با ما کاتالوگ