شیر هیدرولیک ویکتور

شیر هیدرولیک ویکتور یکی از پرکاربردترین انواع شیرهای برقی در صنایع می باشد. شیرهای هیدرولیک بخش مهمی از یک دستگاه هیدرولیک هستند و در سیستم فرمان یا کنترل استفاده می شوند. شیرآلات هیدرولیک ویکتور در دو نوع دستی و برقی طراحی و تولید می شود. این نوع شیرهای هیدرولیک قابلیت کنترل قسمت سیال سیستم هیدرولیک را دارند که در نتیجه قدرت سیال تامین شده از طریق موتور و پمپ توسط شیرهای هیدرولیک کنترل خواهد شد. یکی از قسمت های مرکزی و مهم این نوع شیرهای برقی، قسمت هسته آنهاست و در صورت بروز مشکل در این قسمت، به درستی کار نمی کنند و عملکرد آنها دچار مشکل می شود.

انواع مختلف شیرهای هیدرولیکی ویکتور

شیرهای هیدرولیک ویکتور در دو نوع برقی و دستی طراحی و تولید می شوند که هر کدام از این محصولات ویژگی های خاص خود را دارند. این نوع محصولات بر اساس عملکرد و نیاز صنایع مختلف خریداری می شوند

شیر هیدرولیک دستی ویکتور

یکی دیگر از انواع شیرهای هیدرولیک، نوع دستی است که با ساختاری بسیار ساده تولید می شوند. تجهیزات مورد استفاده برای تولید این نوع محصول بسیار ساده است و می توان از شیرهای هیدرولیک دستی به راحتی استفاده کرد. برای اینکه بتوانیم نیروی سیال داخل دستگاه را کنترل کنیم باید از نیروی دستی استفاده کنیم و شیر هیدرولیک را با دست کنترل کنیم.

شیر هیدرولیک برقی ویکتور

شیرهای هیدرولیک نوع برقی با ساختار پیچیده تری طراحی و تولید می شوند. در دنیای صنعتی امروز، شیرهای هیدرولیک یکی از رایج ترین و پرکاربردترین محصولات مورد استفاده کاربران می باشد. برای اینکه بتوانید از چنین شیرهایی استفاده کنید باید از برق کمک بگیرید و شیرهای هیدرولیک را به برق متصل کنید. بهترین کاربرد این محصولات در صنایع سیمان، خودروسازی و فولاد سنگین  قابل استفاده است. شیرهای برقی شرکت ویکتور در انواع مختلفی تولید می شوند که به عنوان مثال می توان به شیرهای کنترل جهت، شیرهای هیدرولیک کنترل فشار، شیر هیدرولیک آسانسور و شیرهای کنترل جریان اشاره کرد.

شیرهای هیدرولیک کنترل جهت ویکتور

یکی از انواع شیرهای هیدرولیکی برقی، نوع کنترل جهت آن است که برای بررسی و مدیریت عبور سیال استفاده می شود. علاوه بر کنترل و مدیریت، مشخص کننده مسیر یک سیال نیز هستند. شیرهای هیدرولیکی کنترل جهت براساس وظایفی که دارند به صورت یک طرفه، دو طرفه و جهت دار تولید می شوند.

شیرهای هیدرولیکی کنترل فشار ویکتور

شیرهای کنترل فشار هیدرولیکی برای زمانی طراحی و تولید شده اند که تغییرات ناگهانی که هنگام فشار ایجاد می شوند را کنترل نمایند و از آن ها حفاظت کنند. افزایش فشار بر روی شیرهای هیدرولیکی ممکن است بر اثر عوامل مختلفی به وجود بیاید برای نمونه می توانیم به باز و بسته شدن شیر اشاره نماییم. به دلیل اینکه افزایش ناگهانی می تواند به شیر هیدرولیکی ویکتور آسیب بسیار جدی ایجاد کند شیر کنترل فشار بسیار لازم و ضروری است.

 اجزا شیر هیدرولیکی
اجزا شیر هیدرولیکی

شیر هیدرولیکی ویکتور چه ویژگی هایی دارد؟

شیر هیدرولیکی ویکتور معمولا به صورت هرمی و با فشار اسمی ساخته می شوند. این نوع شیرهای برقی توانایی کنترل و حفاظت کردن جهت هر نوع جریان به صورت تنها و همگانی را دارا هستند. یک نوع از این پمپ ها که به سری PSLF شناخته می شوند برای مدار هایی که دارای پمپ های ثابت هستند مفید و کاربردی به نظر می رسند. نوع دیگر این نوع شیرهای برقی که به سری Psvf شناخته می شوند برای مدارهایی با پمپ های متغیر و متحرک مناسب هستند.

قیمت شیرهای هیدرولیکی به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت تعیین شده به عنوان قیمت نهایی محصول به عوامل مختلفی بستگی دارد. شیر هیدرولیک ویکتور از کیفیت، جنس، فرمان بسیار خوب ساخته و طراحی شده است و این عوامل در قیمت آن تاثیر دارند. البته محصولات درجه دو و متوسط ​​هم هستند که با قیمت کمتری تولید می شوند اما کیفیت و کارایی لازم را ندارند. بهتر است بدانید نوعی شیر نیز وجود دارند که به نام شیر هیدرولیکی اهرمی شناخته می شود و بر اساس نوع پیچیدگی اهرم قیمت آن متفاوت است.

قطعات شیر هیدرولیکی
قطعات شیر هیدرولیکی

کلام آخر

شیر هیدرولیک ویکتور یکی از محصولاتی است که مهمترین نقش را در یک سیستم هیدرولیک ایفا می کند. عملکرد شیر هیدرولیک ویکتور بسیار پیچیده است، اما سیستم آن ساده به نظر می رسد. با استفاده از این نوع شیرهای برقی می توان جریان سیال ایجاد شده را کنترل و محافظت کرد. شیرهای هیدرولیک الکتریکی به عنوان واحدها یا سیستم های کنترل شناخته می شوند. این نوع شیرها در دو نوع دستی و برقی قابل استفاده هستند و نوع برقی آن کاربرد بیشتری در صنعت دارد و بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

 

محصولات مرتبط:

شیرهای فشار شکن

شیرهای جهت دهنده

مقالات مرتبط:

خریدی مطمئن با در نظر گرفتن قیمت شیر هیدرولیک اهرمی

معرفی قطعات شیر هیدرولیک برای مبتدیان و متخصصان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *