قیمت شیر هیدرولیک اهرمی

شیر هیدرولیک اهرمی که با نام شیر هیدرولیک دستی نیز شناخته می شود، با حرکت یک اهرم تغییر وضعیت می دهد. از این شیر در انواع تجهیزات صنعتی از قبیل تراکتورها، کشتی ها، لنج ها، ماشین های بلوک زنی، دستگاه های کشاورزی و پرس های هیدرولیک استفاده می شود. عوامل بسیار زیادی بر قیمت شیر هیدرولیک اهرمی تاثیر می گذارند، ازجمله برند تولیدکننده و کشور سازنده. با این وجود، این نوع شیرها دارای کاربردهای مختلفی هستند.

شیرهای هیدرولیک اهرمی و انواع آن ها

شیرهای هیدرولیک در سیستم های هیدرولیک همانند یک شیر فرمان عمل می کنند. وظیفه اصلی شیرهای هیدرولیک، هدایت سیال به سمت عملگر در یک سیستم هیدرولیک است. شیرهای هیدرولیک دستی به کمک تغییر وضعیت یک اهرم (لیور)، مسیر حرکت سیال را تعیین می کنند.

شیرهای هیدرولیک اهرمی را می توان بر اساس فاکتورهایی ازقبیل تعداد دسته، سایز پورت ورودی و خروجی و ساختار بدنه تقسیم بندی کرد. شیرهای هیدرولیک اهرمی بر اساس تعداد دسته به صورت زیر تقسیم بندی می شوند: یک دسته، دو دسته، سه دسته، چهار دسته، پنج دسته، شش دسته، هفت دسته و هشت دسته. از سوی دیگر، این شیرها با سایز پورت ورودی و خروجی 8/3، 2/1، 4/3، 1 و 4/1 اینچی به فروش می رسند.

ساختار بدنه از دیگر عوامل تاثیرگذار بر قیمت شیر هیدرولیک اهرمی به شمار می رود. بدنه این شیرها معمولاً به صورت یک تکه و چند تکه (بلوکی یا ماژولار) ساخته می شوند. خرید شیرهای بلوکی زمانی توصیه می شود که احتمال خرابی دسته ها وجود دارد. در این صورت، می توان به راحتی دسته مشکل دار را تعویض کرد.

انواع شیر هیدرولیک اهرمی
انواع شیر هیدرولیک اهرمی

نحوه انتخاب شیر هیدرولیک اهرمی

صرف نظر از قیمت شیر هیدرولیک اهرمی، فاکتورهای دیگری نیز وجود دارند که باید در هنگام انتخاب مدنظر قرار داده شوند. همانطور که گفته این نوع شیرها دارای تعداد دسته های متفاوتی هستند. انتخاب تعداد دسته ها باید بر اساس تعداد مصرف کننده های سیستم انجام شود. به این نکته توجه داشته باشید که از هر دسته برای یک جک استفاده می شود.

مورد بعدی که هنگام انتخاب باید مدنظر قرار گیرد، سایز و دبی پمپ هیدرولیک است. به کمک این فاکتور می توان سایز پورت ورودی و خروجی شیر را مشخص کرد. ساختار بدنه (یک تکه یا چند تکه) تاثیر بسیار زیادی بر قیمت شیر هیدرولیک اهرمی دارد. شیرهای یک تکه با قیمت ارزان تری به فروش می رسند. با این وجود، شیرهای یک تکه در صورت خرابی قابل تعمیر نیستند و باید تعویض شوند. اما شیرهای چند تکه قابلیت تعویض قطعه خراب را دارند.

انتخاب شیر اهرمی هیدرولیک در کارایی آن تاثیر بسیار زیادی دارد. از آنجایی که این شیرها در انواع و مدل های مختلفی تولید می شوند، در نظر گرفتن فاکتورهای تاثیرگذار هنگام انتخاب چندان آسان نیست. به منظور داشتن یک انتخاب مناسب می توانید به نمایندگی شیر هیدرولیک دستی مراجعه کنید.

نحوه انتخاب شیرهای هیدرولیک اهرمی
نحوه انتخاب شیرهای هیدرولیک اهرمی

راهنمای خرید شیرهای هیدرولیک اهرمی

خرید شیرهای هیدرولیک اهرمی باید بعد از تعیین سایز پورت خروجی و ورودی، تعداد دسته ها، حجم سیال عبوری، فشار کاری و ساختار بدنه انجام شود. کشورهای بسیار زیادی در زمینه تولید و عرضه این نوع شیرها در داخل و خارج از کشور فعالیت دارند. برخی از مهم ترین برندهای تولیدکننده اروپایی عبارتند از گالتک (اسپانیا)، اوروال (ترکیه) و بیدست ناست (بلغارستان).

علاوه بر برندهای اروپایی، بسیاری از شرکت های چینی نیز محصولات باکیفیتی را عرضه می کنند. از بهترین برندهای ایرانی تولیدکننده شیرهای هیدرولیکی می توان به شرکت های شهاب، پارس مهارت، PLP و غیره اشاره کرد. قیمت شیر هیدرولیک اهرمی برندهای خارجی بالاتر از شرکت های ایرانی است. پیش از خرید، حتماً در مورد مشخصات و قیمت شیرهای هیدرولیک برندهای مختلف تحقیق کنید.

جهت استعلام لیست قیمت شیر دستی هیدرولیک برندهای داخلی و خارجی می توانید به سایت های معتبر مراجعه کنید.

راهنمای خرید شیر اهرمی هیدرولیک
راهنمای خرید شیر اهرمی هیدرولیک

سخن پایانی

قیمت شیر هیدرولیک اهرمی از جمله عواملی است که باید در هنگام انتخاب و خرید در نظر گرفته شود. خرید شیر با سایز خیلی کوچک باعث داغ کردن روغن می شود. از سوی دیگر، شیرهایی با سایز بزرگ تر از نیاز مدار با افت فشار در سیستم هیدرولیک همراه هستند. به همین دلیل، دقت در انتخاب بهترین گزینه می تواند از ایجاد مشکلات جدی در سیستم جلوگیری کند.

آیا تاکنون تجربه خرید شیر هیدرولیک اهرمی را داشته اید؟

محصولات مرتبط:

شیر پروپرشنال هیدرولیک

شیرهای فاقد حافظه

مقالات مرتبط:

عوامل موثر بر قیمت شیر هیدرولیک تک دسته

آشنایی با انواع شیرهای هیدرولیک و کاربرد آنها

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *