قیمت پمپ هیدرولیک پیستونی

برای تعیین قیمت پمپ هیدرولیک پیستونی، فاکتور های مخصوصی مورد بررسی قرار می گیرند. همچنین توجه داشته باشید که برند سازنده این پمپ ها، تاثیر چشمگیری در قیمت آن ها دارد. پمپ های پیستونی با وجود قیمت بالا، راندمان کاری را به طور چشمگیری افزایش می دهند. این امر توجیه مناسبی برای مقرون به صرفه بودن آن ها است.

انواع پمپ های هیدرولیک پیستونی و قیمت آن ها

پمپ های هیدرولیک پیستونی از بهترین پمپ ها برای انتقال سیالات در صنایع مختلف هستند. یکی از مهم ترین معیار های انتخاب آن ها، قیمت پمپ هیدرولیک پیستونی است. امروزه اکثر مشتریان به دنبال خریداری پمپ هایی با طول عمر بالا و قیمت مناسب هستند.

به همین دلیل پمپ های هیدرولیک پیستونی به محبوبیت رسیده اند. پمپ های هیدرولیک پیستونی را می توان به سه دسته تقسیم کرد. دسته اول، پمپ های پیستونی محور خمیده یا سرکج نام دارند. در این پمپ ها، سیلندر و محور با یکدیگر زاویه ای حداکثر ۳۰ درجه تشکیل می دهند.

به همین دلیل از پمپ های سرکج می توان برای فضا های کوچک استفاده کرد. همچنین زاویه این پمپ ها مطابق با فشار سیالات تغییر می کند. به همین دلیل پمپ های پیستونی سرکج، گران ترین مدل پمپ های هیدرولیک پیستونی هستند.

پمپ هیدرولیک با صفحه خمیده را می توان یکی دیگر از انواع پمپ های پیستونی دانست. حداکثر زاویه صفحه گیر این پمپ ها 17.5 درجه است. دسته آخر نیز به پمپ های پیستونی شعاعی اختصاص دارد. این پمپ ها برای سیالاتی با فشار حداکثر ۱۰۰ بار کاربرد دارد. همچنین نسبت به پمپ های سرکج قیمت کمتری دارند.

افزایش قیمت پمپ هیدرولیک پیستونی
افزایش قیمت پمپ هیدرولیک پیستونی

عواملی که بر قیمت پمپ هیدرولیک پیستونی تاثیر می گذارند

پمپ های هیدرولیک پیستونی، از متنوع ترین پمپ های صنعتی هستند. از این جهت هر کدام از آن ها برای مصارف مخصوصی کاربرد خواهند داشت. به همین دلیل نمی توان قیمت ثابتی را برای آن ها در نظر گرفت. با این حال با ذکر برخی عوامل، می توان تا حدودی قیمت پمپ های پیستونی را پیش بینی کرد. دبی ثابت یا متغیر از تاثیر گذار ترین عوامل بر قیمت پمپ هیدرولیک پیستونی است.

لازم به ذکر است که پمپ های محور خمیده معمولا دبی ثابتی دارند. از این جهت راندمان کاری ثابتی را ارائه می دهند و برای سیستم های دائمی مناسب هستند. پمپ های صفحه خمیده نیز دبی متغیری دارند. تغییر دبی در این پمپ ها هم به صورت دستی و هم به صورت اتوماتیک انجام می گیرد.

دبی خروجی و تاثیر آن بر قیمت‌پمپ پیستونی

میزان حداکثر دبی خروجی از دیگر عوامل موثر بر قیمت پمپ هیدرولیک پیستونی است. این معیار اهمیت زیادی برای مشتریان دارد. دلیل این امر، این است که هر چه دبی خروجی بیشتر باشد، راندمان کاری افزایش می یابد. میزان دبی خروجی نیز به دما و فشار سیالات بستگی دارد. با این حال تمام پمپ های پیستونی دارای حداکثر میزان دبی خروجی هستند. توجه داشته باشید که ظرفیت دبی خروجی پمپ، همیشه ۱۰ درصد از مقدار اصلی آن بیشتر عنوان می شود.

مدل های مختلف پمپ هیدرولیک پیستونی
مدل های مختلف پمپ هیدرولیک پیستونی

قیمت‌پمپ هیدرولیکی پیستونی و ارتباط آن با نوع سیالات

در صنایع، برای هر نوع سیال از پمپ های مخصوصی استفاده می شود. از این جهت نوع سیال نیز می تواند بر قیمت پمپ هیدرولیک پیستونی تاثیر بگذارد. به طور کلی سیالات لزجت و سنگین وزن، به پمپ هایی با توان بیشتر نیاز دارند. از این جهت قیمت پمپ های مخصوص این سیالات نسبت به انواع دیگر، بیشتر است. با توجه به این امر، شما می توانید از پمپ هیدرولیکی ارزان قیمت برای انتقال سیالات رقیق با آلودگی کمتر استفاده کنید.

خرید پمپ های هیدرولیک پیستونی با کمترین قیمت بازار

در هنگام خریداری پمپ های پیستونی به میزان سر و صدا، سرعت محرک، حداکثر فشار کاری و … توجه کنید. هر کدام از این عوامل می توانند قیمت پمپ های هیدرولیکی را دستخوش تغییر کنند. همچنین توجه داشته باشید که اکثر پمپ های هیدرولیکی گارانتی ندارند. به همین دلیل آن ها را از فروشگاه های معتبر خریداری کنید. تجارت صنعت امید آریا، پلتفرمی معتبر برای خرید انواع پمپ های پیستونی با قیمتی مناسب، است.

خرید پمپ هیدرولیک پیستونی
خرید پمپ هیدرولیک پیستونی

نتیجه گیری

امروزه قیمت پمپ هیدرولیک پیستونی با توجه به پارامتر های مخصوصی تعیین می شود. البته می توانید برخی از انواع این پمپ ها را با حداقل ۲۰ میلیون تومان خریداری کنید. گروه تجارت صنعت امید آریا، با حذف واسطه ها، پمپ های هیدرولیکی را با کمترین میزان سود به مشتریان عرضه می کند. برای خریداری این پمپ ها با کارشناسان این تیم بازرگانی در ارتباط باشید.

 

محصولات مرتبط:

آنچه باید در مورد پمپ هیدرولیک OIL GEAR سری PVG بدانید

ویژگی های متمایز سری پمپ های A11VO و A11VLO رکسروت را بهتر بشناسید

مقالات مرتبط:

پمپ هیدرولیک پیستونی از اصلی ترین قطعات در سیستم هیدرولیک

عملکرد و کارایی پمپ a11vso چگونه است؟

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *