لوازم پمپ پیستونی رکسروت (REXROTH)

برند رکسروت برندی نام آشنا در عرصه هیدرولیک است. این برند آلمانی انواع قطعات هیدرولیک مانند شیرآلات، جک، هیدروموتور و جک را با کیفیت بالا عرضه می کند‌. در بسیاری از صنایع مانند فولاد و پتروشیمی می توان نام برند رکسروت را مشاهده کرد. با توجه به کاربرد پمپ های این برند، قطعات آن ها مانند لوازم پمپ پیستونی رکسروت (REXROTH) از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

معرفی قطعات پمپ هیدرولیک پیستونی رکسروت

برند رکسروت در سه نوع پمپ پره‌ای، دنده ‌ای و پیستونی عرضه می شود اما پمپ‌ های هیدرولیک پیستونی رکسروت با توجه به کاربرد های بیشماری که نسبت به دو نوع پمپ دیگر دارند، در صنایع مختلف استفاده می شوند. از طرفی، تمامی مراحل اعم از تولید و فرم‌ دهی فولاد در کارخانه ‌های سیمان، سرامیک و فولاد توسط دستگاه هایی که مجهز به پمپ هیدرولیک پیستونی رکسروت هستند، انجام می گیرد.

با توجه به اهمیت این نوع پمپ هیدرولیک، لوازم پمپ پیستونی رکسروت (REXROTH) عبارتند از:

  • روتور پمپ پیستونی
  • پیستون یا انگشتی پمپ پیستونی
  • ولو پلیت، ست پلیت و شو پلیت
  • شافت داخلی و خارجی
  • گاید، فنر و شفت
  • پوسته و بلبرینگ و قطعات آب بندی

بنابراین، برای این که قطعات مورد نیاز خود را خریداری کنید می توانید با کارشناسان تجارت صنعت امید آریا در ارتباط باشید‌.

تمامی قطعات مورد استفاده در پمپ هیدرولیک رکسروت
تمامی قطعات مورد استفاده در پمپ هیدرولیک رکسروت

خرید قطعات اصلی پمپ هیدرولیک پیستونی رکسروت از نمایندگی

در ساخت لوازم پمپ پیستونی رکسروت (REXROTH)، تمامی فاکتورهای ایمنی در نظر گرفته می شود اما پس از گذشت چندین سال، عملکرد مفید این پمپ ها مختل شده و از کار می افتد. در حقیقت، خرابی پمپ پیستونی هیدرولیک رکسروت به دلیل از کار افتادن قطعات این‌ پمپ است.

نکته قابل ذکر این است که دو پمپ دیگر یعنی پمپ دنده ‌ای و پمپ پره ‌ای رکسروت دارای لوازم یدکی نیستند به همین علت نمی توان آن ها را تعمیر کرد. از طرفی، در صورت خرابی پمپ های هیدرولیک پیستونی نیازی به خرید قطعات جدید نیست و تعمیر آن ها با هزینه بسیار کم امکان پذیر است. همچنین برای تمامی مدل ها می توان لوازم پمپ پیستونی رکسروت (REXROTH) را خریداری کرد.

راهنمای خرید لوازم پمپ پیستونی رکسروت

اگر پمپ دچار خرابی شود، ابتدا باید بدانید که کدام قطعه از پمپ دچار مشکل شده است. از طرفی، خرید پمپ پیستونی رکسروت با توجه به قیمت بالای آن ها برای بسیاری از صنعتگران دشوار است. در این مواقع با بررسی پمپ و شناسایی قطعه خرابی می توان نسبت به تعمیر دستگاه اقدام نمایید. از طرفی، تمامی لوازم پمپ پیستونی رکسروت (REXROTH) در نمایندگی های سراسر کشور موجود است. پس از بررسی پمپ هیدرولیک و عیب یابی آن می توان نسبت به تعمیر و تعویض قطعه معیوب آن اقدام کرد.

خرید لوازم پمپ پیستونی رکسروت (REXROTH)
خرید لوازم پمپ پیستونی رکسروت (REXROTH)

به علاوه،  پلاک کوچکی که اعداد و حروفی روی آن درج شده، روی تمامی پمپ های هیدرولیک پیستونی وجود دارد. با استفاده از این کد می توان تمامی اطلاعات مورد نیاز درباره پمپ مانند مدل، پارامترهای فنی و نحوه نصب را به دست آورد. همچنین، توصیه می شود که در زمان خرید لوازم پمپ پیستونی (REXROTH) از پلاک نصب شده بر روی پمپ عکس گرفته و به فروشنده نشان دهید. به این دلیل که با توجه به مدل پمپ، قطعه مربوط به آن نیز متفاوت خواهد بود‌.

بر همین اساس، قطعه های مورد استفاده در پمپ پیستونی A10VSO رکسروت با مدل های دیگر پمپ مانند پمپ هیدرولیک پیستونی A2F2  متفاوت است.

نمایندگی های معتبر خرید لوازم پمپ پیستونی رکسروت
نمایندگی های معتبر خرید لوازم پمپ پیستونی رکسروت

نتیجه گیری

انواع مختلف پمپ های پیستونی موجود در بازار مانند پمپ پیستونی شعاعی، پمپ پیستونی محوری، دبی ثابت و دبی متغیر دارای اندازه و مدل های مختلفی هستند. علاوه بر این، برندهای زیادی اقدام به تولید پمپ های هیدرولیک کرده اند اما نمی توان لوازم پمپ پیستونی رکسروت (REXROTH) را برای تمامی پمپ ها استفاده کرد.

از طرفی نباید از این نکته غافل شد که قطعات و لوازم پمپ هیدرولیک پیستونی ممکن است تقلبی یا چینی باشند و بسیاری از عرضه کنندگان به دنبال فروش این محصولات بی کیفیت هستند اما در نظر داشته باشید که با توجه به سواستفاده های صورت گرفته در این صنعت و به کار بردن نام برند رکسروت برای فروش لوازم پمپ پیستونی رکسروت (REXROTH) توصیه می شود که این قطعات را از فروشگاه ها و نمایندگی های معتبر خریداری کنید.

 

محصولات مرتبط:

پمپ هیدرولیکی ویت

پمپ هیدرولیکی رکسروت

مقالات مرتبط:

خرید قطعات اورجینال پمپ هیدرولیک رکسروت

آشنایی با مشخصات قطعات پمپ هیدرولیک رکسروت

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *