همانطور که می دانید، امروزه شیر های صنعتی بسیاری طراحی و تولید شده اند که هر یک از آن ها مزایا و معایب مخصوص به خود را دارا می باشند. یکی از این شیر های پر کاربرد که بسیار مورد توجه افراد قرار گرفته است، شیر پروپرشنال نام دارد. یکی از نکاتی که پیش از خرید این شیر می بایست به آن توجه داشته باشید، الکترونیکی بودن آن است و می توان به راحتی آن را کنترل نمود. باید بدانید شیر های پروپرشنال در انواع متفاوتی در بازار عرضه می گردند که افراد با توجه به نوع نیاز و بودجه شان می توانند به خرید یکی از آن ها بپردازند.

بررسی مشخصات انواع شیر پروپرشنال

اگر می خواهید خرید مناسبی را تجربه کنید، می بایست پیش از خرید با مشخصات انواع شیر پروپرشنال به خوبی آشنا شوید که در ادامه به شرح بعضی از آن ها خواهیم پرداخت.

 • بررسی مشخصات شیر پروپرشنال مدل رکسروت 4wra(E)b

 1. دارای دو سلونوئید با وزن 2.1 کیلوگرم
 2. امکان جریان سیال های متنوع با سرعت 30 لیتر بر دقیقه
 3. دارای فشار کاری 350 بار
 4. انتقال سیالات با دمای مختلف 80+ الی 30-
 • بررسی مشخصات شیر پروپرشنال مدل رکسروت 4wre

 1. دارای عملکرد مستقیم
 2. دارای فشار کاری 315 بار
 3. جریان سیالات متنوع با سرعت 80 لیتر در دقیقه در سایز 6
 4. جریان سیالات متنوع با سرعت 180 لیتر در دقیقه در سایز 10
 5. انتقال سیال با دمای 80+ الی 20-

کاربرد شیرهای پروپرشنال

همانطور که تاکنون متوجه شده اید، با استفاده از شیر های پروپرشنال می توان به خوبی موقعیت اسپول ها را بررسی و تعیین نمود که این کار با کمک تعبیه ترانسدیوسر ها امکان پذیر خواهد بود. باید دقت داشته باشید ترانسدیوسر ها در انواع متفاوتی در بازار موجود می باشند که مدل lvdt در شیرهای پروپرشنال مورد استفاده قرار می گیرد.

سخن پایانی

شیرهای پروپرشنال امروزه مورد استقبال بسیاری قرار گرفته اند و افراد بسیاری به خرید آن می پردازند. امیدواریم با مطالعه مطالب فوق توانسته باشید سوالات و ابهامات ذهن خود را نسبت به این شیر صنعتی برطرف کرده و با اطلاع کامل از مشخصات فنی هر یک از شیر های پروپرشنال، به خرید یک نوع مناسب از آن نیز بپردازید. دقت داشته باشید می توانید شیر مد نظر خود را از وب سایت های معتبر نیز خریداری نمایید و از آن بهره مند گردید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *