قیمت جک پنوماتیک با توجه به معیارهای مختلفی سنجیده می شود. این عوامل شامل قطر، نوع، برند و کورس جک است. در نظر داشته باشید که مارک های متعددی به تولید این وسیله می پردازند. یکی از بهترین برندهای تولید کننده این وسیله FESTO می باشد.

اگر می خواهید برند فستو را خریداری نمایید باید هزینه بیشتری در قیاس با برندهای چینی بپردازید.

نکته مهم در خصوص این جک ها این است که داخل کشور طبق استانداردها مونتاژ می شوند و بعد از چند روز به مشتری ارائه می شوند.

 

سفارش جک پنوماتیک با توجه به معیارهای مهم آن
سفارش جک پنوماتیک با توجه به معیارهای مهم آن

نکته های مهم سفارش گذاری موثر در قیمت جک پنوماتیک

برای این که این وسیله را سفارش بدهید لازم است به همه معیارهای آن توجه کنید. در نظر گرفتن همه مشخصه ها در انتخاب جک پنوماتیک مهم است. همچنین در نظر داشته باشید که شما باید به بعضی از خصوصیات سیلندر نیز دقت داشته باشید.

برای مثال مگنتی بودن جک یکی از شاخص های مهم در انتخاب و خرید است. بعضی از وضعیت های خاص مانند دو سر شفت هم باید در هنگام خرید مورد توجه قرار بگیرد. شما می توانید با رعایت این نکات بهترین نوع جک را با توجه به نیازتان را بخرید. قیمت جک پنوماتیک فستو با توجه به به عواملی که در این جا نام بردیم تعیین می شود.

قیمت جک پنوماتیک با توجه به نوع کاربری آن
قیمت جک پنوماتیک با توجه به نوع کاربری آن

 

نحوه عملکرد جک پنوماتیک

جک بادی پنوماتیک یک وسیله برای انجام حرکات خطی یا طولی و برقراری نیرو برای بالا بردن است. جک های پنوماتیک بادی از فشار هوا برای به وجود آوردن حرکت های طولی و نیروی بالا برنده بهره می گیرند. ساختار همه جک ها از دو بخش پیستون و سیلندر تشکیل شده است. به طور معمول بخش سیلندر در قسمت ثابت جک و بخش پیستون در درون سیلندر به وسیله هوای ورودی در حرکت است.

جک بادی پنوماتیک به لحاظ شکل ظاهری و نوع نصب دارای تنوع بسیار زیاد است. در نظر داشته باشید که جک پنوماتیک به لحاظ ساختار داخلی به دو نوع یک طرفه یا دو طرفه تقسیم می شود.

 

خرید بهترین نوع جک پنوماتیک با توجه به نوع کاربری آن
خرید بهترین نوع جک پنوماتیک با توجه به نوع کاربری آن

در جک های پنوماتیک که یک طرفه هستند نیروی محرک پیستون، همان نیروی فشار هوا است و بازگشت پیستون به حالت اولیه به وسیله فنر داخلی جک پنوماتیک صورت می گیرد.

در جک های پنوماتیک دو طرفه حرکات رفت و برگشت پیستون هر دو توسط فشار هوا انجام می شود. در این جا عامل حرکت دهنده، هوا یا باد است و حرکات به صورت طولی هستند. هوای فشرده از یک مجرا داخل سیلندر می شود و از همین بخش نیز خارج می گردد. قیمت جک پنوماتیک با توجه به نوع عملکرد آن تعیین می شود.

 جک قلمی

یکی از جک های مهم جک قلمی پنوماتیک است که بسیار کاربردی است. از این نوع سیلندر برای حمل و انتقال اشیا و لوازمی که سبک وزن هستند استفاده می شود. در خط مونتاژ برای ماشین آلات بسته بندی و تولید نیز بسیار کاربردی هستند. جک قلمی پنوماتیک اندازه ریزی دارد. نوع دو طرفه و یک طرفه آن با بهره گیری از هوای فشرده، نیروهای رفت و برگشتی را تولید می کند. ابعاد کورس و قطر از مهم ترین خصوصیات این نوع سیلندر مهم است که در زمان خرید باید به آن توجه داشته باشید. قیمت جک پنوماتیک قلمی با توجه به اندازه کورس و قطر آن تعیین می شود.

سیلندر پنوماتیک یا جک پنوماتیک

جک پنوماتیک با نام سیلندر پنوماتیک معروف است. این وسیله گروهی از عملگرهای پنوماتیک هستند و به وسیله هوای متراکم کار می کنند. روش کلی کار در این وسیله به گونه ای است که هوای متراکم از پورت های ورودی جک ورود می یابد و در عقب سیلندر جمع می شود. جک ها برای انتقال و جا به جایی به صورت خطی استفاده می شوند. از فاکتورهای اصلی برای انتخاب کردن جک پنوماتیک تعیین اندازه طولی کورس و ضخامت پیستون جک است. طول کورس با واحد میلی متر مشخص می شود.

انواع جک های پنوماتیکی و کاربری آن ها

جک های پنوماتیک در گروه عملگرهای پنوماتیک هستند. این جک ها به صورت خطی بوده و به دو دسته تقسیم بندی می شوند:

  1. سیلندرهای یک طرفه یا یک کاره
  2. سیلندرهای دو طرفه یا دو کاره

 

در نظر داشته باشید که قیمت جک پنوماتیک یک طرفه با دو طرفه متفاوت است. شما می توانید برای خرید جک پنوماتیک به صورت حضوری یا اینترنتی اقدام نمایید.

محصولات مرتبط:

پمپ هیدرولیکی رکسروت

شیر پروپرشنال هدرولیکی

مقالات مرتبط:

کاربرد و انواع جک هیدرولیک صنعتی

راهنمای جامع خرید شیرهای هیدرولیک

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *