پمپ پیستونی محوری رکسروت A4VSO

امروزه در صنایع مختلف، از پمپ ها استفاده های فراوانی می شود. پمپ ها انواع مختلفی دارند و پمپ های پیستونی نیز یکی از این موارد می باشد. خرید پمپ پیستونی محوری رکسروت A4VSO می تواند یک گزینه مناسب برای صنایع مختلف باشد.

پمپ پیستونی محوری رکسروت مدل A4VSO جزو خانواده پمپ های پیستونی از نوع جابجایی متغیر می باشد و در سیستم های هیدوراستاتیکی مورد نصب قرار می گیرند.

در این مطلب قصد داریم به معرفی و نحوه خرید پمپ پیستونی محوری رکسروت A4VSO بپردازیم.

پمپ پیستونی
پمپ پیستونی

پمپ پیستونی

پمپ های پیستونی همانند دیگر پمپ ها برای جابجا نمودن جریان سیال استفاده می شوند. تفاوت پمپ های پیستونی در نحوه عملکرد آن ها و پمپاژ سیال می باشد.

این پمپ ها دارای سیستم عملکرد دورانی می باشند که توسط تعداد زیادی سیلندر و پیستون انجام می شوند. بر طبق این مکانیزم، پیستون ها در حال رفت و برگشت بوده و ابتدا روغن را به داخل سیلندر مکش نموده و پس از آن روغن را وارد قسمت های داخلی پمپ می نمایند.

پمپ های پیستونی دارای دو نوع هستند؛ شعاعی و محوری. دو مدل نیز برای پمپ های پیستونی وجود دارد و آن ها عبارتند از مدل جابجایی ثابت و جابجایی متغیر.

پمپ های پیستونی مدل جایجایی متغیر برای صنایع عظیم استفاده شده و به تبع آن نیز دارای اندازه های بزرگ تر و سنگین تر هستند.

بر روی مدل جابجایی متغیر سیستم های کنترل از راه دور نیز نصب می گردد تا فرایند به طور دقیق تری انجام گیرد.

پمپ پیستونی محوری رکسروت A4VSO نیز جزو همین خانواده بوده و برای کاربری های صنعتی به وفور مورد استفاده قرار می گیرد  و باید به هنگام خرید پمپ پیستونی محوری رکسروت A4VSO  آن را مد نظر داشت.

خرید پمپ پیستونی محوری رکسروت A4VSO
خرید پمپ پیستونی محوری رکسروت A4VSO

مشخصات پمپ پیستونی محوری رکسروت A4VSO

پمپ رکسروت A4VSO را جزو پمپ های پیستونی محوری دسته بندی می نمایند که قابلیت تغییر دبی جریان سیال نیز در آن وجود دارد.

این مدل پمپ پیستونی دارای صفحه زاویه گیر می باشد و سیستم های هیدرواستاتیکی مدار باز بکارگیری می گردد.

در پمپ پیستونی محوری رکسروت محور بلوک سیلندر و قطعه متحرک در امتداد یک خط می باشند. زمانی که بلوک سیلندر شروع به چرخش می نماید، پیستون های پمپ با پیروی از وضعیتی که صفحه زاویه گیر به خود گرفته است، حرکت می نمایند.

پیستون ها هنگام انجام حرکت های خود به سمت داخل و خارج سیلندر، به ترتیب در برابر مجاری ورودی و خروجی روغن موتور قرار می گیرند و عبور می کنند.

صفحه جداکننده اتصال دهنده مجاری ورودی و خروجی روغن به بلوک سیلندر پمپ می باشد. سرعت دوران در پمپ پیستونی محوری رکسروت A4VSO متغیر بوده و قابلیت افزایش یا کاهش را دارد و این قابلیت از طریق صفحه زاویه گیر اعمال می گردد.

صفحه زاویه گیر در این پمپ ها حالت های مختلفی داشته و وضعیت صفحه زاویه گیر را می توان به صورت دستی، از طریق سرور و یا از طریق سیستم جبران کننده تغییر داد.

وظیفه اصلی صفحه زاویه گیر، تنظیم میزان دبی سیال می باشد. پمپ ها را بر اساس سرعت جابجایی سیال و طبق واحد اندازه گیری  سی سی بر دور (cc/rev) تقسیم می نمایند.

پمپ پیستونی محوری رکسروت A4VSO دارای مدل های مختلف بوده و هرکدام نیز سایز های متفاوتی دارند.

سایز های موجود برای پمپ پیستونی محوری رکسروت شامل 1000 – 500 – 355 – 250 – 180 – 125 – 71 – 40  می باشند.

فناوری به کار برده شده در پمپ های بوش مدل رکسروت به نحوی می باشند که کم ترین صدا را تولید نموده و در عین حال از قدرت و سرعت مناسبی نیز برخوردار هستند.

نمای داخلی پمپ پیستونی محوری
نمای داخلی پمپ پیستونی محوری

مزایای خرید پمپ پیستونی محوری رکسروت A4VSO

از مزیت های پمپ‌پیستونی محوری رکسروت A4VSO می توان به موارد ذیل اشاره نمود

  • عمر مفید بالا
  • مکش بسیار عالی و فوق العاده
  • سرعت مناسب
  • کم صدا
  • مناسب سیستم های هیدوراستاتیک مدار باز همچون پرس چوب،کاغذ، نئوپان و….
  • تغییر جریان روغن و متناسب شدن آن با سرعت جابجایی محور پمپ
  • امکان تغییر سایز خروجی های دستگاه با استفاده از تغییر زاویه صفحه زاویه گذار
  • قابلیت کوپل نمودن با دیگر پمپ ها

 

محصولات مرتبط:

مطالب مرتبط:

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *