شیر مادولار هیدرولیک کاربرد بسیاری در صنعت های مختلفی دارد. نام این شیر‌ها به دلیل نوع آن  ها گذاشته شده است. در واقع شیرها شبیه اجسام هندسی مدولار هستند و البته اتصال آن ها نیز راحت است.

همچنین شیر مادولار هیدرولیک، انواع مختلفی دارد که در صنعت های مختلف از آن ها استفاده می کنند. شیرهای دریچه ای و.. نمونه ای از انواع آن ها می باشند. حال در ادامه با ما همراه باشید تا هر آنچه که راجب به انواع شیرها و اینکه در اصل چه کاربردی دارند را ذکر نماییم.

شیر مادولار هیدرولیکی چیست؟

شیر مادولار هیدرولیک به یک نوع شیر گفته می شود که به صورت متوازی در کنار هم متصل می شوند. این شیرها به دلیل اینکه سریع اتصال می شوند و همچنین فضای کمتری به خود را اختصاص می دهند، مورد استفاده افراد بسیاری قرار می گیرند. البته همان طور که بیان شد این شیرها انواع مختلفی هم دارند.

شیرها باید توسط متخصصان نصب شوند.همچنین شیر مادولار هیدرولیک به لوله کشی کمتری نیاز دارد. از همین رو آن ها را برای فضای های کوچکتری استفاده می کنند تا هم کاربرد داشته باشد و هم فضای زیادی را اشغال نکند. این مدل شیرها، سیستم های هیدرولیکی دارند. برخی از پرطرفدارترین مدل های آن ها، شیرهای یک طرفه، شیرهای دبی و.. می باشند که برای کنترل فشار از آن ها استفاده می شود.

شیرها باید توسط متخصصان نصب شوند.
شیرها باید توسط متخصصان نصب شوند.

از آنجایی که این مدل شیرها به صورت هیدرولیکی عمل می کنند، در مقابل فشار دوام بالایی دارند و باعث تغییر جهت نیز نمی شوند‌. همچنین نکته مهمی در خصوص این مدل شیرها وجود دارد و میزان روغن آن ها می باشد. شیر مادولار هیدرولیک نسبت به مدل شیرهای خطی و بلوکی روغن کمتری را عبور می دهد.

در ‌واقع اگر بخواهیم توصیح کلی درباره اینکه این مدل شیرها چیست بدهیم، می توان گفت شیرهای مادولار هیدرولیک به مدل شیرهایی گفته می شود که روی هم متصل می شوند و این کار هم در کمترین زمان ممکن انجام می گیرد.

شیر مادولار هیدرولیک چگونه عمل می کند؟

یک هسته کلی درون شیر مادولار هیدرولیک وجود دارد که تمام عملکردهای شیر، به آن بستگی دارند. این هسته مغناطیسی بوده و با ایجاد کردن یک میدان مغناطیسی، حرکت می کند. سلونوئید موجود در شیرها باعث می شود تا عملکرد بهتری را ارائه دهند. همچنین این شیرها فولادی هستند و  دیرتر از شیرهای عادی و معمولی آسیب می بینند.

شیرهای هیدرولیکی دوام بالایی دارند.
شیرهای هیدرولیکی دوام بالایی دارند.

آشنایی با انواع شیرهای هیدرولیکی

در مطالب بالا اشاره ای به برخی از شیرهای هیدرولیکی کردیم. حال دسته دیگری از آن ها شامل:

  • شیر کنترل جهت
  • شیر کنترل فشار
  • شیرهای هیدرولیک مادولار
  • شیرهای هیدرولیک پروپشنال
  • شیر دبی

قیمت شیرهای مادولار هیدرولیکی به چه صورت است؟

این شیرها با توجه به مدل خود قیمت متفاوتی هم دارند. به عنوان مثال شیرهای دبی قسمت و نرخ متفاوتی نسبت به شیرهای کنترل فشار و… دارند. البته اگر یک سایت معتبر را در خصوص خرید خود انتخاب کنید، نیازی نیست نگران قیمت شیرها باشید. زیرا یک سایت و یک مجموعه معتبر قیمت عالی را ارائه می دهد.

شیرهای هیدرولیکی چه مزایایی دارند؟

به دلیل ظاهر آن ها، شیرها را مدولار می نامند.
به دلیل ظاهر آن ها، شیرها را مدولار می نامند.

شیر مادولار هیدرولیک مزایای نسبت به مدل های دیگر دارد که برخی از آن ها عبارت اند از:

حرکت راحت

از آنجایی که این شیرها هیدرولیک هستند، به راحتی‌ کار می کنند. به عنوان مثال شیر کنترل فشار، زمانی که فشار آب را احساس کند، به صورت اتوماتیک فشار را تنظیم می کند تا مشکلات جدی به وجود نیابد. به دلیل وجود میدان و هسته مغناطیسی که در بالا هم ذکر شد  این مدل شیرها، نسبت به مدل های دیگر کاربرد راحت تری دارند‌.

کنترل سیالات

با وجود میدان مغناطیسی و فولادی که درون شیر مادولار هیدرولیک وجود دارد، کنترل سیالات نیز راحت تر است. برخی از شیرها ممکن است نتوانند به خوبی جوابگوی فشار و کنترل آن ها باشند و از همین مشکلاتی مثل نشتی و… به وجود می آید. اما شیرهای هیدرولیکی به صورت اتوماتیک آن ها را کنترل می کنند و در نتیجه مشکلی هم به وجود نمی اید.

اشغال کم فضا

یکی دیکر از ویژگی های مثبت شیر مادولار هیرولیک این است که فضای کمی را به خود اختصاص می دهد. این شیرها لوله کشی کمتری نسبت به مدل های دیگر دارند و از همین رو نیازی نیست که فضای گسترده ای را به آن ها اختصاص دهید.

 

محصولات مرتبط:

مطالب مرتبط:

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *