آشنایی با پاور‌ها

پاورپک یک مجموعه از واحد مستقل بوده که همراه با یک سیستم کنترل می شود. آنها در صنعت نفت و گاز برای تامین برق هیدرولیک و کاربردهای دریایی قابل استفاده هستند. پک قدرت توسط یک موتور دیزلی تامین می شود که منبع تغذیه مستقلی برای سیستم های کنترل است. بسیاری از فعالیت ‌ها در صنعت نفت و گاز توسط هیدرولیک مانند واحدهای اسلیک لاین، واحدهای لوله‌ های سیم پیچی و واحد های اسناب تغذیه می ‌شوند.

هیدرولیک پاور (همچنین به عنوان واحد برق هیدرولیک نیز شناخته می شود) ترکیبی طراحی شده از تجهیزاتی مانند موتور، سیال، پمپ و مخزن است که برای ایجاد فشار شدید بر روی کالای ارائه شده کار می کند. برای انتقال انرژی از یک شی به جسم دیگراستفاده می شود. پک های هیدرولیکی برای مقابله با هر نوع ماده ای که سطوح شدید مانند فشار، منبع تغذیه و پمپاژ قدرت شناخته شده اند، وجود دارند. مفهوم سری واحد قدرت هیدرولیک از نظریه پاسکال گرفته شده است.

پاورپک های هدرولیکی
پاورپک های هدرولیکی

کارکرد پاورهای هیدرولیک

می توان کار واحد یونیت هیدرولیک را برای برآوردن نیاز نیروی مکرر نتیجه گرفت. یعنی در کاری که نیاز به نیروی زیاد است، با کمک یک واحد برق هیدرولیک تکمیل می شود. همچنین برای تبدیل انرژی از طریق سیالات، کار می کند. طراحی واحدهای هیدرولیک تجهیزات مختلفی را نیاز دارد که در زیر ذکر شده است:

 • موتور پمپ
 • فیلترها
 • آکومولاتورها
 • کنترل کننده واحد قدرت
 • تانک ها
 • کولر و بخاری

مجموعه ای از این تجهیزات با برخی تجهیزات فرعی، پاورپک هیدرولیک را به وجود می آورد. آنها به صورت ترکیبی کار می کنند و واکنش ایده آل فشار را نسبت به مساحت حفظ می کنند.

کاربرد پاورپک های هیدرولیکی

پاور پک هیدرولیک یک سیستم انتقال توان است که انرژی را برای مکانیزم هیدرولیک نگه می دارد. ساده‌ ترین راه برای فکر کردن به اینکه یک پک برق هیدرولیک چیست، در نظر گرفتن نقش باتری الکتریکی است که انرژی را برای مدار ذخیره می‌کند تا در صورت نیاز از آن استفاده کند. یونیت های هیدرولیک در طیف وسیعی از کاربردها و ماشین آلات صنعتی بکار می روند؛ به خصوص در مواردی که دسترسی مستقیم به منبع برق وجود ندارد، استفاده می شوند. یک پاورپک منفرد ممکن است به مکانیسم های هیدرولیکی متعددی متصل باشد، در حالی که برخی از سیستم های هیدرولیک برای کار کردن به دو یا چند برق نیاز دارند.

قطعات یونیت و نحوه عملکرد آنها

منبع تغذیه یک بسته برق هیدرولیک بوده که با برق یک منبع الکتریکی شارژ می شود. به عنوان مثال؛ یک ژنراتور، موتور خارجی یا شبکه اصلی دارد. بسته های برق جریان مستقیم را از یک منبع انرژی تجدیدپذیر یا ژنراتور می گیرند، در حالی که نسخه های جریان متناوب به سادگی به شبکه برق متصل می شوند. برخی از پاورپک می تواند شارژ خود را از موتورهای احتراق داخلی یا موتورهای هوا تامین کنند. یونیت های هیدرولیک به گونه ای طراحی شده اند که به طور مداوم کار کنند و در صورت نیاز از منبع تغذیه شارژ می گیرند. سپس موتور انرژی را به بسته برق می کشد و از طریق شیر کنترل به سیستم هیدرولیک پراکنده می کند. موتور معمولاً قدرت را تحت نیروی دورانی از طریق نوعی شفت ارائه می کند.

یونیت هیدرولیک
یونیت هیدرولیک

سنسورهای ایمنی پاورپک

بسته های برق دارای تعدادی سنسور ایمنی و کنترل پاورپک هستند که ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • سنسورهای بارگذاری
 • محدود کننده های گشتاور اتوماتیک
 • کنترل های تاخیر تنظیم زمان
 • کنترل برای شتاب و کاهش سرعت

این سنسورها می توانند توسط اپراتورها برای افزایش اتوماسیون یا جلوگیری از عوامل خطر مانند خاموش شدن خودکار هنگام گرم شدن بیش از حد، برنامه ریزی شوند. همین امر می تواند در آسیب رسیدن به تجهیزات جلوگیری کند. قیمت پاور هیدولیکی توسط نوع قطعاتی که در آنها بکار می رود، تعیین می شود.

قطعات موجود در دستگاه
قطعات موجود در دستگاه

کارکردهای شیر کنترل پاورها

طراحی یونیت هر سیستم کنترلی به گونه ای ساخته شده که توسط بسته قدرت ارائه می شود. همیشه نیروی هیدرولیک را از طریق نوعی شیر کنترل پاور که با ماشین دیگری اجرا می شود، تامین می کند. برق شیر کنترل تابع سایر اجزایی که در زیر آماده است:

 • شیرهای فشار
 • شیرهای کنترل جهت یا
 • شیرهای کنترل جریان
 • اجزای کمکی

 

محصولات مرتبط:

مطالب مرتبط:

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *