پمپ هیدرولیک پیستونی

پمپ هیدرولیک پیستونی از بهترین پمپ های موجود در بازار به شمار رفته که به دلیل کیفیت فوق العاده بالا و همچنین کاربرد ایده آل خود توانسته نظر افراد بسیاری را به خود جلب کرده و مورد پسند آن ها واقع شود.

پمپ هیدرولیک پیستونی چیست؟

همانطور که میدانید، پمپ ها دارای انواع مدل های مختلفی هستند که هر فردی با توجه به نوع فعالیت و همچنین شرایط خود نمونه مناسبی از آن را تهیه می کند. هر مدل پمپی، ویژگی های متفاوتی را به خود اختصاص می دهد که ما در این مقاله به آشنایی با این محصول و انواع مختلف آن می پردازیم.

این مدل پمپ هیدرولیک، نسبت به دیگر  پمپ ها توان بسیار بیشتری داشته و به دلیل داشتن بیشترین نسبت توان به وزن از بازدهی بالایی برخوردار است. از دیگر ویژگی مثبت آن می توان به دوام بالا آن اشاره داشت، چرا که جریان آب در این پمپ بدون وجود ضربان بوده و هیچ بار جانبی در پیستون ها ایجاد نمی شود. البته ناگفته نماند که ساختار پیچیده این دستگاه سبب شده که هنگام مواجه شدن با مشکل تا حدودی به سختی تعمیر شود.

کاربرد پمپ‌ هیدرولیک‌

یکی از گرانترین و در عین حال با دوام ترین انواع پمپ ها، پمپ هیدرولیک پیستونی هستند که می توانند در انواع مدارهای باز و بسته به کار گرفته شوند. این را هم بدانید که بهترین انتخاب برای مدارهایی که دارای فشار بالا هستند این نوع پمپ است.

کاربرد پمپ های پیستونی به نوع مدل پمپ بستگی دارد. این پمپ ها، دارای دو نوع محوری و شعاعی هستند که در ادامه به توضیح مختصری درباره هر یک از آن ها می پردازیم.

  • پمپ هیدرولیک پیستونی شعاعی

این نوع پمپ، یکی از مدل های پمپ های هیدرولیک پیستونی بوده و در صنایع مختلفی کاربرد دارد. از ویژگی های مثبت این پمپ می‌ توان به جا به جایی ثابت و بازده حجمی بالا اشاره کرد. ساختمان این پمپ از بلوک سیلندر و پیستون های مربوطه، رینگ و شیر در قسمت مرکزی تشکیل شده است.

  • پمپ هیدرولیک پیستونی محوری

پمپ های پیستونی محوری را می‌ توان با ویژگی جا به جایی قابل تغییر طراحی کرد که این روش، در واقع موجب تغییر حرکت پیستون می‌ شود. در نوع جا به جایی متغیر، حالت سطح صفحه زاویه گیر با مکانیزم های دستی، کنترل اتوماتیک و با سیستم جبران کننده مورد تنظیم قرار می گیرد. زاویه مربوط به زاویه گیر، حداکثر 17.5 درجه است. این محصول از انواع مختلفی برخوردار است، برای مثال پمپ پیستونی محوری سر کج، پمپ پیستونی محوری با صفحه زاویه گیر از نمونه مدل های این پمپ به شمار می روند.

آشنایی با پمپ هیدرولیکی پیستونی
آشنایی با پمپ هیدرولیکی پیستونی

قیمت پمپ هیدرولیک

در اکثر مواقع، افراد سعی می کنند قبل خرید و تهیه پمپ از ارزش مادی آن در مدل های مختلف مطلع شوند. در رابطه با قیمت پمپ هیدرولیک پیستونی، ابتدا باید بگوییم که ارزش مادی آن به نوع مدلی که دست به خرید آن می زنید بستگی دارد. اما ناگفته نماند که این پمپ ها به دلیل کیفیت فوق العاده بالا خود و همچنین نحوه کار کرد ایده آلی که به خود اختصاص داده اند از ارزش مادی بالایی برخوردار بوده و نسبت به دیگر پمپ ها قیمت بیشتری دارند.

از طرفی، وضعیت اقتصادی موجود در بازار و وجود یک‌ سری نا به سامانی ها در قیمت محصولات موجب متغییر بودن قیمت انواع پمپ ها می شود. از همین جهت، ثبت و بیان یک رقم به عنوان قیمت این پمپ ها امری سخت و غیر ممکن به شمار می رود.

تعمیر پمپ هیدرولیکی پیستونی
تعمیر پمپ هیدرولیکی پیستونی

جمع بندی

ما در این مطلب، توضیح مختصری راجع به انواع پمپ هیدرولیک پیستونی در اختیار شما عزیزان قرار داده و شما را با انواع مختلف این نوع پمپ آشنا کردیم. در نتیجه شما می توانید با توجه نوع فعالیت خود و همچنین مکانی که قصد تهیه پمپ برای آن را دارید دست به خرید نوع مطلوبی از پمپ بزنید.

اما بعضی افراد برای خرید پمپ به راهنمایی و کسب اطلاعات بیشتری احتیاج دارند. از همین جهت، نمایندگی های فروش در سر تا سر کشور وجود دارد تا افراد بتوانند به راحتی با کارشناسان در مجموعه و نمایندگی های فروش ارتباط برقرار کرده و اطلاعات بیشتر و کامل تری راجع به انواع پمپ کسب کنند.

 

محصولات مرتبط:

پمپ هیدرولیکی ویت

پمپ هیدرولیکی رکسروت

مقالات مرتبط:

نحوه عملکرد پمپ هیدرولیک پیستونی‌

هرآنچه باید درباره پمپ های هیدرولیک و نحوه عملکرد آن بدانید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *