انواع پمپ هیدرولیک پیستونی

انواع پمپ هیدرولیک پیستونی


پمپ‌هیدرولیک پیستونی یکی از مهمترین اجزا در سیستم هیدرولیک محسوب می گردد که وظیفه اصلی آن تبدیل کردن انرژی مکانیکی به انرژی هیدرولیکی است. در حقیقت می توانیم بگوییم که این پمپ از یک محور چرخ ها تشکیل شده و این محور با استفاده از انرژی الکتریکی به چرخش در می آید. در این مطلب از صنعت امید آریا ما قصد داریم شما عزیزان را با انواع پمپ‌های هیدرولیک پیستونی، ساختار و نحوه عملکرد آن ها آشنا کنیم. اگر شما نیز علاقمند هستید تا با این قطعه مهم در سیستم هیدرولیک که در صنایع بسیار مورد استفاده قرار می گیرد، آشنا شوید با ما همراه باشید.

پمپ های هیدرولیک پیستونی
پمپ های هیدرولیک پیستونی

نگاهی بر انواع پمپ‌های هیدرولیک پیستونی

همانطور که اشاره کردیم پمپ هیدرولیکی پیستونی به انواع گوناگونی تقسیم می گردد که شامل:

پمپ پیستونی محوری

همانگونه که از نامش نیز مشخص است، پمپ پیستونی محوری توسط محور به حرکت در می آید. یعنی در داخل این پمپ و در قسمت سیلندر تعدادی پیستون بر روی بخش دایره ای قرار گرفته اند. این پمپ می ‌تواند صفحه زاویه گیری از ۰ تا ۳۰ درجه داشته باشد که معمولاً در حالت صفر درجه حرکتی وجود ندارد و در حالت ۳۰ درجه جریان به حداکثر مقدار لازم خود می رسد.

پمپ پیستونی شعاعی

در این نوع پمپ پیستون ها در محدوده سیلندر به صورت شعاعی قرار گرفته و از حرکت های رفت و برگشتی در محور مرکزی برخوردار می باشند. این پمپ آب از قطعاتی همچون پیستون ها، سیلندر، رینگ و یک شیر در مرکز موتور تشکیل شده است.

آشنایی با نحوه عملکرد پمپ‌هیدرولیک پیستونی

در رابطه با نحوه عملکرد پمپ های هیدرولیکی باید بگوییم که این پمپ ها عملکردی دورانی دارند. به این صورت که یک پمپ‌هیدرولیک پیستونی دبی متغیر از چندین قطعه همچون سیلندر و پیستون تشکیل شده که پیستون ها به درون سیلندر حرکات دورانی وارد می کنند و در زمان بازگشت نیز مکش سیال ایجاد نموده و آن را به داخل سیلندر می کشند و پس از آن نیز سیال را به بیرون از پمپ پمپاژ می نمایند.

پمپ‌هیدرولیک پیستونی با توجه به آب بندی بسیار مطلوبی که دارد، از بازدهی بالایی نیز برخوردار می باشد و در میان تمامی پمپ ها یکی از بهترین ها محسوب می گردد. در هنگام کارکرد پمپ هیدرولیک از نوع پیستونی هیچگونه فشاری به پیستون‌ها وارد نمی کند، به همین خاطر می توانیم بگوییم که این قطعات از عمر بسیار بالایی برخوردار هستند.

نکات مهم در قیمت خرید پمپ های پیستونی

در رابطه با قیمت پمپ های پیستونی باید اشاره کنیم که قیمت انواع این پمپ ها می تواند به پارامترهای گوناگونی بستگی داشته باشد. از جمله این معیارها می ‌بایست به اصل و اورجینال بودن کالا، کیفیت محصول، شرکت و برند سازنده، میزان دبی خروجی، تفاوت در میزان فشار، انواع پمپ‌های هیدرولیک پیستونی از لحاظ دبی ثابت یا دبی متغیر بودن و … اشاره نماییم.

تمامی این معیار های گفته شده می تواند در میزان قیمت تاثیر گذار باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر از بهترین برند و همچنین قیمت های مناسب می توانید از تجارت صنعت امید آریا کمک بگیرید. پیشنهاد می کنیم در خرید پمپ هیدرولیکی پیستونی حتما به یک فروشگاه مطمئن مراجعه نمایید تا علاوه بر ارائه ضمانت اصالت کالا، گارانتی نیز داشته باشند.

خرید پمپ های پیستونی
خرید پمپ های پیستونی

پمپ‌های پیستونی از چه میزان فشاری برخوردار هستند؟

در میان پمپ‌های هیدرولیک پیستونی شعاعی و محوری باید بگوییم که پمپ‌های پیستونی شعاعی از میزان تحمل فشار بالایی برخوردار هستند. میزان بار تحمل فشار این پمپ ها تا ۴۵۰ بار بوده و پمپ های پیستونی محوری نیز می توانند تا ۳۵۰ بار فشار را تحمل نمایند. به همین خاطر ما نمی توانیم میزان فشار کاری برای تمامی پمپ‌های هیدرولیک پیستونی را به یک میزان بدانیم. هر کدام از این پمپ ها با توجه به عملکرد و کارایی که دارند در یک صنعت مهم به کار گرفته می شوند.

جمع بندی نهایی

امروزه در بسیاری از صنایع ما می توانیم استفاده روز افزون از پمپ‌هیدرولیک پیستونی را مشاهده نماییم. زیرا این پمپ ها در میان تمامی پمپ های هیدرولیک راندمان بسیار بالایی داشته و مستحکم و با دوام هستند. در انواع فعالیت ها تحمل فشار های بالا را دارند و تغییر فشار و دبی عملکرد آنان را مختل نمی سازد. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.

 

محصولات مرتبط:

پمپ هیدرولیک پیستونی محوری رکسروت

آیا استفاده از انواع پمپ های پیستونی هیدرولیک به ‌صرفه است؟

مقالات مرتبط:

پمپ هیدرولیک پیستونی A10VSO بوش رکسروت چه ویژگی هایی دارد؟

پمپ پیستونی هیدرولیک: 5 مزیت باور نکردنی که نمی دانستید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *