A4vso پمپ پیستونی هیدرولیکی می‌باشد که با توجه به وزنی که دارا می‌باشد توان بسیار بالایی دارد. قیمت این مدل پمپ در مقایسه با سایر پمپ‌های دیگر بالا بوده که به دلیل بازدهی بالای آن است. اگر تمامی قسمت‌های پیستون را به‌درستی و با دقت آب‌بندی نمایید بیشترین میزان بازدهی را در اختیار شما قرار خواهد داد. جریان یافتن در این پمپ بدون ضربان می‌باشد که این نکته باعث می‌شود تا بار اضافی بر پیستون‌ها اعمال نگردد و خوب درنهایت با توجه به این ویژگی‌ می‌توان گفت که این پمپ به نسبت پمپ‌های دیگر دارای عمر طولانی‌تری می‌باشد. البته با توجه به طراحی بسیار پیچیده محصول تعمیرات آن اندکی با مشکل همراه است. این مدل دارای مدل‌های مختلف ازجمله پمپ محوری، شعاعی، رادیال و پمپ پیستونی فشارقوی می‌باشد.

پمپ هیدرولیکی A4vso چیست؟

همان‌طور که گفتیم این دسته از پمپ‌ها دارای عمر مفید بسیار بالایی هستند که به همین علت قیمت آن‌ها نیز در مقایسه با بقیه مدل‌ها بالاتر است. از این پمپ می‌توان برای مدارهای حلقه باز و بسته درزمینه های هیدرولیک صنعتی و راه‌سازی استفاده کرد. به‌علاوه برای مدارهایی که دارای فشار کاری بسیار بالا هستند مناسب‌ترین انتخاب A4vso می‌باشد. تحمل این پمپ به نسبت پمپ‌های دیگر کمتر است که دلیل آن تلرانس بسیار پایین بین سیلندر و پیستون‌ها می‌باشد که همین امر موجب افزایش ماندگاری آن و عدم آلودگی محیطی که پمپ در آن قرارگرفته است می‌گردد.

طرز کار پمپ به چه شکل است؟

ساختمان این پمپ را متخصصین به‌گونه‌ای طراحی کرده‌اند تا زمانی که پیستون‌ها از دهانه ورودی عبور می‌نمایند فضای بیشتری در A4vso ایجاد ‌گردد. این فضای بیشتر باعث ایجاد فشار کمتری نسبت به فشار اتمسفر می‌شود. درنهایت با توجه به این روند امکان وارد شدن روغن به محفظه‌های پمپ فراهم می‌شود. با توجه به نوع طراحی پمپ پیستونی هیدرولیکی می‌توان آن را به انواع محوری و شعاعی دسته‌بندی کرد.

شرایط نگهداری پمپ‌های هیدرولیکی

شرایط نگهداری پمپ‌های هیدرولیکی

انواع پمپ A4vso محوری

پمپ سر کج

در این مدل پمپ برای تنظیم کردن و جابجایی حجم مایعات و سیالات از شیوه تغییر زاویه استفاده می‌نمایند. زاویه در این مدل پمپ آب می‌تواند از ۰ تا ۳۰ درجه تغییر پیدا کند. یعنی زمانی که پمپ را در زاویه ۳۰ درجه قرار دهند هیچ‌گونه جریانی ایجاد نمی‌گردد. اما زمانی که زاویه را بر روی ۳۰ درجه تنظیم کنیم جریان مایعات به حداکثر میزان خود می‌رسد.

پمپ A4vso با صفحه زاویه گیر

در این نوع مدل پمپ یک خط مرکزی وجود دارد که محور محرک به‌علاوه محور بلوک سیلندر در راستای آن قرار می‌گیرند. یعنی با هر حرکت صفحه پیستون‌ها به‌صورت رفت و برگشتی حرکت می‌کنند. به‌علاوه زمانی که پیستون‌ها به داخل و خارج سیلندرها حرکت می‌کنند هم‌زمان نیز  از مقابله مجراهای ورودی و خروجی صفحه جداکننده نیز عبور می‌نمایند که این فرایند باعث جریان پیدا کردن مایعات در پمپ می‌شود.

انواع پمپ هیدرولیکی

انواع پمپ هیدرولیکی

پمپ A4vso شعاعی

برای طراحی این پمپ از یک شیر که در قسمت مرکزی روتور قرارگرفته، از بلوک سیلندر با پیستون‌های مربوطه و رینگ عکس‌العمل استفاده کرده‌اند. طراحان این مدل پمپ‌ها پیستون‌ها را به‌صورت شعاعی در پوسته اصلی دستگاه نصب‌کرده‌اند. که به‌وسیله یک نیروی گریز از مرکز و فشار سیالی که پشت آن‌ها قرارگرفته است به‌صورت مستمر با سطح رینگ عکس‌العمل در تماس و ارتباط می‌باشد. حال برای اینکه عمل پمپ سیال اتفاق بیفتد باید رینگ عکس‌العمل در وضعیتی قرار گیرد که از مرکز روتور بیرون باشد.

نحوه نگهداری پمپ هیدرولیکی A4vso

  • باید به‌صورت روزانه سطح روغنی که در مخزن وجود دارد را چک نمایید.
  • حتماً باید میزان ویسکوزیته روغن، اندازه ساعت کاری که از روغن استفاده‌شده است و میزان آلودگی آن را به‌صورت سالانه و یا در فاصله زمانی هر 2000 ساعت کاری بررسی کنید.
  • پمپ باید کاملاً در شرایط تمیز نگهداری گردد.
  • باید به‌صورت روزانه پمپ را چک کنید که هیچ‌گونه نشتی نداشته باشد.
  • صدای کار کردن پمپ را به‌دقت گوش کنید و در صورت شنیدن هرگونه صدای غیرطبیعی از تعمیرکار بخواهید که آن را چک نماید.
  • به‌صورت ماهانه تمامی قطعات و اتصالات پمپ را زمانی که خاموش و خنک شده است چک کنید.

پمپ پیستونی هیدرولیک چیست

پمپ پیستونی هیدرولیک چیست

میزان بازدهی پمپ هیدرولیکی A4vso

اساساً مقدار بازدهی پمپ به عوامل و شرایط گوناگونی بستگی دارد که می‌توان به وضعیت مکانیکی اجزای پمپ، مقدار دقتی که برای ساخت و عرضه آن به‌کاررفته است و… اشاره کرد. اجزا و قطعات پمپ نباید دارای هیچ‌گونه لقی باشند. معمولاً میزان بازدهی توسط خود تولیدکننده به شما ارائه می‌گردد اما قطعاً این عدد قطعی نخواهد بود و به شرایط کاری و محیطی که پمپ در آن نگهداری می‌شود، مقدار ساعتی که پمپ کار می‌کند و… بستگی خواهد داشت.

 

محصولات مرتبط:

مطالب مرتبط:

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *