پمپ هیدرولیک دستی نقش اساسی در هر صنعتی دارد که آزمایش و کالیبراسیون ابزارهای فشار مانند فرستنده مطبوعات، سنج ها و سوئیچ ها را بر عهده دارد. از تولید انرژی و مراقبت های تخصصی گرفته تا ساخت و ساز و مدیریت فاضلاب، همگی در گرو عملکرد بهینه این پمپها هستند. این عملکرد بهینه در نهایت به حفظ ایمنی و کاربرد جهانی تجهیزات صنعتی کمک می کند.

پمپ هیدرولیک دستی از لحاظ صنعتی اهمیت بسیاری دارد. با وجود اینکه پمپ های اتوماتیک امروزه جایگزین آنها شده اند اما همچنان کاربرد پمپ های دستی محفوظ است. به همین خاطر باید اطلاعات لازم را در مورد آن کسب کنید.

دقت تولید فشار
دقت تولید فشار

پمپ هیدرولیک دستی به چه صورت کار می کند؟

پمپ هیدرولیک دستی با استفاده از تبدیل انرژی مکانیکی به انرژی هیدرولیک (ترکیبی از فشار و جریان) با تحویل مایع هیدرولیک تحت فشار از طریق تلاش دستی مستقیم کار می کند. این پمپ ها از یک اهرم مشروط و یک پیستون داخلی استفاده می کنند. سپس، پیستون مایع هیدرولیک را به داخل درگاه سیلندر نیرو وارد می کند.

انرژی هیدرولیک تولید شده برای پشتیبانی، تنظیم و کالیبراسیون انواع مختلف ابزارهای اندازه گیری استفاده می شود. این نوع، متفاوت از پمپ های دستی پنوماتیک است که با استفاده از هوا و یک گاز بسیار فشرده به جای یک محیط سیال غیرقابل فشردن، فشار را ایجاد می کند.

تبدیل انرژی مکانیکی به هیدرولیکی
تبدیل انرژی مکانیکی به هیدرولیکی

پمپ هیدرولیک دستی در عمل

پمپ های تست فشار هیدرولیک برای کاربردهایی ایده آل هستند که سطح بالایی از فشار را تقاضا می کنند. آنها با کالیبراسیون دفع دیجیتال برای کالیبراسیون فرستنده های عمومی و سنج های فشار و آزمایش سوئیچ فشار و آزمایش نشت استفاده می شوند.

از آنجا که پمپ هیدرولیک دستی سبک وزن است و به منبع تغذیه نیاز دارد، این پمپ ها در شرایط آزمایش میدانی ایده آل هستند که انرژی الکتریکی یا منابع گاز فشرده در دسترس نیست. آنها به ویژه در مکان های خطرناک در صنعت نفت و گاز کاربرد دارند زیرا تجهیزات الکتریکی بسیار گران است و باید تمهیدات ایمنی رعایت شوند.

سه ویژگی اصلی پمپ هیدرولیک دستی

پس از اینکه با کاربرد و نحوه کار آن آشنا شدید، باید سراغ جواب سوال اصلی برویم. با وجود اینکه پمپ های اتوماتیک و خودکار در بازار عرضه شده اند چرا این پمپ های دستی هنوز مورد استفاده هستند؟ پمپ هیدرولیک دستی از زمان عرضه در بازار تاریخچه مصرف بسیار طولانی داشته است. از آن زمان تا به امروز، انواع مختلفی از آن در مدل های گوناگون در دسترس قرار دارد. تمام این مدل ها به صورت کامل مهندسی شده اند و برای استفاده آسان هستند. در کنار این موضوع، این پمپ ها سه مزیت اصلی دارند که آنها را در مقایسه با رقیب ها برجسته کرده است:

1.     مؤثر

فشار هیدرولیک یکی از کارآمدترین روش های انتقال انرژی است. یک پمپ هیدرولیک دستی به شما امکان می دهد با تلاش بسیار کمی به فشار زیادی برسید. از آنجا که هوا قابل فشرده سازی است، برای رسیدن به همان سطح فشار با پمپ پنوماتیک، تلاش بسیار زیادی نیاز خواهید داشت. این موضوع در مورد پمپ دستی هیدرولیکی یک طرفه نیز صدق می کند.

2.     دقت و درستی

پمپ هیدرولیک دستی در شرایطی ایده آل هستند که درجه بالایی از تنظیم و دقت لازم است. آنها با دستگیره های تنظیم ریز که به اپراتور اجازه می دهد با فاصله کم اعتبارسنجی کنند، این دقت را فراهم می کنند.

3.     ثبات

پمپ هیدرولیک دستی به طور معمول با استفاده از فلز ماشین کاری شده برای محدود کردن نشت و برای جلوگیری از نگهداری و اطمینان از دما و پایداری فشار ساخته می شوند.

بهره وری عملیاتی از پمپ های دستی
بهره وری عملیاتی از پمپ های دستی

سخن پایانی

به طور کلی، پمپ هیدرولیک دستی برای بهره وری عملیاتی شما طراحی شده است. آنها در طیف گسترده ای از سبک پمپ و جریان های هوا با گزینه های فشار متفاوت، متناسب با برنامه های مختلف هستند. شما در نهایت باید با توجه به نیاز خود از میان برندها و مدل های مختلف آن یکی را انتخاب کنید.

اگر در صنایع انرژی، نفت و گاز طبیعی کار می کنید و به طور مرتب آزمایش کالیبراسیون را روی سازها انجام می دهید، پمپ های دستی برای شما مناسب هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد پمپ دستی‌هیدرولیکی یک طرفه و سایر انواع آن می توانید با ما در ارتباط باشید.

 

محصولات مرتبط:

مطالب مرتبط:

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *