یونیت هیدرولیک صنعتی ، مجموعه ای است که در حرکت موتور هیدرولیک کاربرد دارد. این دستگاه با توجه به نیاز سیستم حرکتی مکانیکی در مدل ها و طرح های گوناگونی تولید می شود. این تجهیزات به یک منبع متحرک متصل شده و با کمک پمپ، جریان هیدرولیک را تولید می کنند. از جمله قطعات یونیت هیدرولیک می توان به شیرهای هیدرولیک اشاره کرد‌. این تجهیزات با قطع و وصل یا انتقال جریان، یونیت را کنترل می کنند. این شیرها سبب ورود و خروج  روغن به سیلندر می شوند. از انواع پر مصرف این وسایل می توان؛ چک ولو ها، فشارشکن ها و نیدل ولوها را نام برد.

یونیت هیدرولیک صنعتی
یونیت هیدرولیک صنعتی

با مشخصات یونیت هیدرولیک صنعتی آشنا شوید ‌

یونیت هیدرولیک در توان یک اسب بخار تا بیش از 30 کیلووات وجود دارد. از این یونیت ها برای مصارف سبک و سنگین استفاده می کنند. به عنوان مثال از این تجهیزات برای مصارف بالابری نظیر آسانسور بهره می برند. این دستگاه ها در برندهای مختلف در بازار وجود دارند و با تضمین کیفیت عرضه می شوند. واحدهای برق هیدرولیک دارای اجزایی نظیر پمپ، موتور و مخزن سیال می باشند. این دستگاه یک سیستم مستقل بوده و در بسیاری از صنایع کاربرد دارد. این تجهیزات در مکان‌ هایی نظیر، صنایع فلزی به نوعی قلب کارخانه هستند.

در حقیقت در این کارخانه ها حرکت کلیه بستر صنایع به سیستم هیدرولیک وابسته می باشد. یونیت هیدرولیک صنعتی در کارخانه هایی نظیر کارخانجات تولید شیشه، سیمان، ام دی اف و چوب، و… نقش اصلی دارند. این سیستم در خطوط شکل دهی و فرم دهی، وظیفه حرکتی را به عهده گرفته است. به علاوه در بالابرهای صنعتی و کارگاهی از این یونیت ها استفاده می کنند. اجزای یونیت هیدرولیک طبق استانداردهای خاصی تهیه و تولید می شوند.

مشخصات یونیت هیدرولیک
مشخصات یونیت هیدرولیک

در مورد نحوه عملکرد یونیت چه می دانید؟

با روشن شدن موتور الکتریکی یا احتراقی، پمپ هیدرولیک، سیال یا روغن را به جریان می اندازد. این پمپ با مکش سیال از مخزن یا تانک، آن را به قسمت دیگر سیستم هدایت می کند. شیر کنترل جهت، سیال را به مقصدهای گوناگون ارسال می کند. شیرآلات کنترل فشار و شیرآلات کنترل دبی به ترتیب برای حفاظت از پمپ و کاهش حجم سیال کاربرد دارند. الکتروموتور یا موتور احتراقی قدرت و توان مورد نیاز جهت حرکت دستگاه را تامین کرده و وظیفه این مجموعه علاوه بر تعیین جهت جریان، کنترل فشار و تامین دبی است.

یونیت هیدرولیک صنعتی را با نام های دیگری نظیر پاورپک هیدرولیک و یا پاوریونیت نیز می شناسند. انتخاب قطعات این سیستم اهمیت بسیار بالایی دارد چرا که انتخاب درست قطعات در افزایش راندمان سیستم تاثیر گذار می باشد. قیمت یونیت هیدرولیک را می توانید در سایت های معتبر جست و جو کنید. هر چند که پارامترهای زیادی بر روی هزینه نهایی تاثیر گذار هستند. این تجهیزات برخلاف پمپ‌های استاندارد عمل می کنند و برای حرکت سیال از شبکه‌ های فشار چند مرحله‌ ای بهره می برند.

نحوه عملکرد یونیت
نحوه عملکرد یونیت

مجموعه هیدرولیک دارای چه اجزایی می باشد؟

یونیت هیدرولیک صنعتی دارای سه جز اصلی نظیر الکتروموتور، مخزن و پمپ هیدرولیک می باشد. الکتروموتور به نوعی محرک پمپ هیدرولیک است که به دلیل داشتن توان خروجی بالا و هزینه ساخت ارزان، نگهداری آسان، ماندگاری خوب در شرایط اقلیمی گوناگون و..‌ در صنایع مختلف  کاربرد بالایی دارد. وظیفه پمپ هیدرولیک تبدیل انرژی مکانیکی به انرژی هیدرولیک می باشد. پمپ های پمپ دنده ای و پیستونی از پمپ های رایج و متداول در یونیت های هیدرولیک  می باشند.  قیمت یونیت هیدرولیک صنعتی بر اساس پارامترهایی نظیر سایز و کیفیت، ساختار دستگاه و عملکرد و ..‌‌. تعیین می شود. برای تعیین قیمت این تجهیزات

 

باید به کاربرد آن ها در صنایع توجه کنید. از طرف دیگر استفاده از قطعات با کیفیت در تولید این دستگاه بر روی قیمت تاثیر گذار می باشد. اگر در تولید این دستگاه از قطعاتِ برند معروف استفاده شود مسلما قیمت بیشتری خواهد داشت.

جمع بندی

یونیت های هیدرولیک صنعتی  با توجه به نیاز سیستم حرکتی در طرح های مختلفی وجود دارند. این دستگاه ها در صنایع گوناگون پرکاربرد هستند. شیرهای هیدرولیک مهم ترین اجزای این سیستم هستند که وظیفه کنترل یونیت را به عهده دارند. این مجموعه به یک منبع متحرک متصل می شود و وظیفه آن تولید جریان هیدرولیک می باشد. اجزای یونیت باید طبق استانداردهای خاصی انتخاب شوند زیرا در کیفیت عملکرد دستگاه تاثیر گذار هستند.

محصولات مرتبط:

پمپ هیدرولیک رکسروت

شیر پروپرشنال هیدرولیکی

مقالات مرتبط:

یونیت هیدرولیکی چیست؟

پمپ هیدرولیکی چیست؟

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *