شرکت یوکن در چه زمینه ای فعالیت داشته و چه محصولاتی را عرضه کرده است؟

سری والو های هیدرولیک Yuken

پمپ های هیدرولیک و شیرها، عضوهایی جدایی ناپذیر و مهم در صنایع به شمار می روند. این محصولات در بسیاری از صنایع به کار گرفته می شوند. به همین دلیل کیفیت بالای آنها از اهمیت بسیاری برخوردار است. در این زمینه شرکت های بسیاری فعالیت کرده و این محصولات صنعتی را تولید می کنند. در میان برندهای جهانی، شرکت ژاپنی یوکن توانسته نام خود را به خوبی در بازار ثبت کند. این شرکت با عرضه محصولات باکیفیت و مقرون به صرفه، بخش عظیمی از بازار محصولات هیدرولیک را به دست گرفته است. در ادامه با ما همراه باشید تا به بررسی این شرکت بپردازیم.

یوکن، برندی نام آشنا در صنعت

یوکن، برندی نام آشنا در صنعت

شرکت یوکن چگونه شروع به کار کرد؟

در سال 1929 شخصی به نام Yuichi Yuki یک کارگاه تعمیرات خودرو را در ژاپن تاسیس نمود. وی فعالیت خود را در سال 1931 گسترش داده و اقدام به تولید ابزارهای ماشینی کرد. یوکن فعالیت خود را در این زمینه ادامه داده و تا سال 1940 به یکی از پیشروان عرصه تولید محصولات صنعتی و هیدرولیک تبدیل شد. این شرکت عموما در زمینه تولید ماشین های حکاکی هیدرولیکی، پمپ بنزین های هیدرولیکی، انواع شیرهای کنترل هیدرولیکی و غیره فعالیت می کرد. آنچه نام این برند را در بازار به اعتبار بالایی رساند، نوآوری و کیفیت محصولات آنها بود.

دامنه تولید شرکت Yuken تا به کنون گسترش یافته و توانسته نقش مهمی در بازار جهانی محصولات صنعتی ایفا کند. در ادامه به معرفی برخی از محصولات این شرکت خواهیم پرداخت.

این شرکت چه محصولاتی را ارائه می کند؟

محصولات شرکت یوکن در سه دسته شیر هیدرولیک، پمپ‌هیدرولیک و سیلندر و جک هیدرولیک تقسیم می شوند. دسته بندی هر یک از این محصولات به صورت زیر می باشد.

 • شیر هیدرولیک

  • شیرهای کنترل جهت
  • شیرهای کنترل دبی
  • والوهای کنترل فشار
شرکت ژاپنی تولید کننده محصولات هیدرولیک

شرکت ژاپنی تولید کننده محصولات هیدرولیک

 • پمپ‌هیدرولیک

  • پمپ های دنده ای داخلی و خارجی
  • پمپ پره ای
  • روتاری پمپ
  • پمپ پیستونی محوری
  • پمپ‌هیدرولیک شعاعی
  • پمپ‌هیدرولیک اسکرو

هر یک از دسته بندی های ذکر شده، خود دارای مدل ها مختلفی هستند. در ادامه برخی از مدل های این محصولات را بررسی می کنیم.

 • سری پمپ های پیستونی ARL1:

طراحی این محصولات به صورت فشرده بوده و فضای کمی را اشغال می کنند. همچنین صدای تولیدی آنها در حین عملکرد بسیار پایین است. کارایی این پمپ ها بالا بوده و برای جابجایی سیالاتی به حجم 6.2 الی 16.3 سانتی متر مکعب مناسب هستند.

 • سری پمپ های پیستونی AR:

جنس این پمپ ها از آلومینیوم بوده و حجم کمی دارند. صدای آنها همچون مدل قبل پایین می باشد. کارایی آنها بالا بوده و می توانند در فشار 16 مگاپاسکال، تا 98 درصد کارایی خود را حفظ کنند.

 • سری پمپ های پیستونی A:

این پمپ های تولیدی شرکت یوکن، دارای سلنوییدهای کارآمدی می باشند. این امر باعث شده تا ویژگی های منحصر به فردی به آنها افزوده شوند. به همین دلیل هم محبوبیت بالایی نزد مشتریان دارند. کاربرد آنها در انواع سیستم های هیدرولیکی فراگیر بوده و می توانند دامنه حجم بالایی را پوشش دهند.

 • پمپ های پیستونی سری A3H:

از جمله مزیت های این سری پمپ ها می توان به فشار بالا، کارآمدی بالا، سرعت زیاد و صدای کم اشاره کرد. فناوری این پمپ ها به صورت تجمعی می باشد. این پمپ ها در ساخت انواع ماشین های صنعتی، همانند دستگاه پرس و تزریق، کاربرد دارند.

 • شیر پرپورشنال مدل EFBG-10:

این شیرها وظیفه کنترل فشار را بر عهده دارند. این عمل به وسیله یک جریان ورودی از تقویت کننده فشار سیستم صورت می گیرد. به کمک آنها کنترل فشار غیر پله ای و پیوسته ممکن می شود. از مزایای این شیرها، می توان به طراحی ساده و حذف شوک از سیستم هیدرولیک اشاره کرد. این شیرها دقت و سرعت بالایی داشته و می توانند در دمای -15 الی 70 درجه سانتی گراد فعالیت کنند.

پمپ هیدرولیک

پمپ هیدرولیک

جمع بندی

شرکت یوکن بی شک یکی از بهترین های عرصه تولید محصولات هیدرولیک و کنترل زیست محیطی می باشد. برای تهیه محصولات این برند می توانید به سایت تجارت صنعت امید آریا مراجعه کنید. شرکت ما علاوه بر تولید محصولات صنعتی، فعالیت گسترده ای در زمینه تولید این محصولات از برندهای معتبر جهانی دارد. محصولات ما کیفیت بالایی داشته و از قیمت مناسبی برخوردار هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت ما مراجعه کنید.

 

محصولات مرتبط:

مطالب مرتبط:

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه درباره ماتماس با ما کاتالوگ