A10VSO18

پمپ هیدرولیک برند رکسروت یکی از بهترین و کارآمدترین پمپ های پیستونی می باشد. عواملی مانند صفحه زاویه گیر و محور صاف در این پمپ موجب شده است راندمان ثابتی در فشار های مختلف داشته باشد. روی پمپ A10VSO18 شیر های مختلفی نصب می شود.  شیر های نصب شده روی این پمپ قابلیت تغییر در دبی خروجی و میزان کنترل فشار را دارند. برخی از این شیر ها مانند DR تنها فشار بیشینه را کنترل می نمایند. مدل دیگر این شیر ها که با نام DRF شناخته می شود، می توانند حد فشار بالا و پایین را کنترل کنند و در دو فشار، پمپ را از مدار خارج  نمایند.

پمپ های Rexroth a10vso18 در سایز های 10 تا 140 سی سی تولید و عرضه می شوند؛ به همین جهت در ماشین های مختلف صنعتی و راه سازی مورد استفاده قرار می گیرند. این پمپ ها مخصوص سیستم هیدرولیک مدار باز می باشند و دارای دو مدل سری 31 و 51 هستند. طبق اطلاعات مندرج در کاتالوگ این محصول، پمپ هیدرولیک می تواند فشاری حدود 350 بار را تحمل نماید.  این پمپ همچنین قابلیت جابه جایی 18 سی سی سیال در هر دور را دارد.

معرفی پمپ های هیدرولیک A10VSO برند رکسورت
معرفی پمپ های هیدرولیک A10VSO برند رکسورت

در این مدل از پمپ های پیستونی هیدرولیک رکسروت، سواش پلیت در قسمت مکش، با تغییر زاویه و حجم پیستون، مقداری از سیال را که قابل کنترل باشد به بخش خروجی سیستم هیدرولیک منتقل می کند.

ویژگی های مهم پمپ هیدرولیک پیستونی A10VSO18

  • این پمپ می تواند در هر دور چرخش 18 سی سی سیال هیدرولیک را جا به جا کند. در صورتی که صفحه بالانسر را روی حداکثر تنظیم نماییم، می تواند در هر دقیقه 1800 دور بچرخد .همچنین اگر vg را کم تر کنیم، امکان افزایش دور تا 2100 دور در دقیقه نیز وجود خواهد داشت. در سرعت نزدیک به 1500 دور در دقیقه، 27 لیتر در دقیقه خروجی خواهد داشت و همچنین با بالاتر بردن سرعت، لیتراژ را می توان به حدود 59 لیتر در دقیقه نیز خواهد رساند.
ویژگی های مهم پمپ هیدرولیک پیستونی A10VSO18
ویژگی های مهم پمپ هیدرولیک پیستونی A10VSO18
  • برای فشار 180 بار و 1500 دور در یک دقیقه، موتور الکتریکی یا احتراقی نیاز می باشد که دارای توان 12.6 کیلووات باشد. برای لیتراژ بالاتر نیز موتور 30 کیلووات مورد نیاز است.
  • در حالت 18 سی سی و در فشار حدود 100 بار، پمپ های هیدرولیک نیاز به 30 نیوتن متر گشتاور دارند و در فشار 280 بار، 80 نیوتن گشتاور نیاز می باشد.

مدل دیگری از پمپ های هیدرولیک پیستونی وجود دارد که با نام A10VSO28  شناخته می شوند و در هر دور چرخش می توانند 28 سی سی سیال را جا به جا نمایند. این نوع از پمپ ها نیز دبی متغیر دارند.

خرید پمپ هیدرولیک ‌A10VSO18

هنگام خرید این پمپ لازم است موارد متعددی را مد نظر قرار دهید و مشخصات پمپ مورد نیاز خود را به صورت دقیق تعیین نمایید. برای مثال مواردی مانند دو یا پنج پیچ بودن که بر اساس اندازه پمپ مشخص می گردد و راست یا چپ گرد بودن پمپ بسیار حائز اهمیت می باشد.  در مواقعی نیز می توانید پمپ  را با صرف کردن هزینه اندکی تعمیر نموده و مجدد از آن استفاده نمایید؛ این کار می تواند از نظر اقتصادی بسیار مقرون به صرفه باشد.

پیش از خرید پمپ A10VSO18  توصیه می شود موارد زیر را مد نظر قرار دهید:

  • در نظر گرفتن حجم سیال برای سیستم هیدرولیکی بر اساس واحد لیتر بر دقیقه
  • در نظر داشتن میزان فشار کاری سیستم هیدرولیک(فشار لحظه ای یا دائم)
  • مشخص نمودن ساختار پمپ از نظر دبی ثابت یا متغیر
توصیه هایی برای خرید پمپ هیدرولیک مناسب
توصیه هایی برای خرید پمپ هیدرولیک مناسب

این پمپ ها در حوزه های متفاوتی مورد استفاده قرار می گیرند؛ برای مثال در صنعت سرامیک و فولاد و همچنین انواع دستگاه های صنعتی و انواع سیستم های هیدرولیک به کار برده می شوند و بسیار کارآمد و با کیفیت هستند.

همچنین شما می توانید به معیار های دیگری نظیر میزان تولید صدا، قیمت، نوع سیال، سرعت محرک، نگهداری قطعات و تلرانس های مورد نیاز هم توجه کنید. نکته مهم دیگر این است که شما باید به نکات و ویژگی هایی که بر تعیین قیمت پمپ A10VSO18 تاثیر گذار می باشد نیز دقت نمایید.

 

محصولات مرتبط:  

پمپ هیدرولیکی ویت

پمپ هیدرولیکی رکسروت

مقالات مرتبط:

آیا لوازم پمپ پیستونی رکسروت (REXROTH) برای انواع مختلف پمپ ‌ها قابل استفاده است؟

خرید قطعات اورجینال پمپ هیدرولیک رکسروت

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *